Irees

San Francisco, Oakland,berkeley - Jest Ktos?

30 postów w tym temacie

6 minut temu, Karuzelka napisał:

Może ktoś mieszkał w CA  kochał to miejsce jak ja i się gdzieś przeniósł i nadal jest szczęśliwy? ;)

Mam znajomych w poludniowej Kaliforni, jak im sie pierwsze dziecko urodzilo przeniesli sie do gdzies do nowej anglii, zeby miec dziadkow pod reka. Chyba rok wytrzymali, na pewno mniej niz dwa lata. I pogoda ich wykonczyla, a nie bliskosc rodzicow. Sorry :unsure:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, vlade napisał:

Mam znajomych w poludniowej Kaliforni, jak im sie pierwsze dziecko urodzilo przeniesli sie do gdzies do nowej anglii, zeby miec dziadkow pod reka. Chyba rok wytrzymali, na pewno mniej niz dwa lata. I pogoda ich wykonczyla, a nie bliskosc rodzicow. Sorry :unsure:

No własnie się tego obawiam, ale mam również cichą nadzieję, że widok syna biegającego za piłką po własnym ogrodzie jakoś mi to wynagrodzi. Mój mąż woli zimniejsze klimaty więc on byłby najszczęśliwszy na Alasce :rolleyes:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ja mieszkalam w CA przez 17 lat, tam skonczylam high school i uniwersytet, uwielbiam CA, ale teraz mieszkam od lat w Denver. Podoba mi sie tu... zwlaszcza pogoda, bo tradycyjne 4 pory roku, ale bardzo duzo slonca (300+ na rok) i jak na miary polskie/east coast, to mamy lagodne zimy. Czego mi brakuje, porownujac do Bay Area? Wody... Colorado to gory i pol-pustynia, zadnego wybrzeza. Roznorodnosci - w porownaniu do Bay Area lub LA nigdzie w USA nie ma tyle narodowosci, tyle kolorow skory, takiego ogromnego wyboru wspanialej kuchni z calego swiata. Poza Denver brakuje mi liberalnych ludzi - jest sporo zwolennikow Trumpa poza miastem, ludzie ktorzy lubia sie uzbroic, ludzie dla ktorych wydawanie pieniedzy podatnikow na szkoly lub uniwersytety to fanaberia elity. Plusy Colorado: no, ceny domow, chociaz pensje tu nizsze tez. My mieszkamy w slicznym starszym (budowany we wczesynch latach 40stych) domku z cegly, domku z ogromnym charakterem, w starszej dzielnicy miasta otoczonej pieknymi, wysokimi drzewami. Domek kosztowal ponizej $600,000 -- sama wiesz ze to nic w porownaniu do Bay Area. Mieszka sie tu po prostu latwiej, chociaz tez mamy teraz zapchane autostrady, i szkoly ktore zupelnie sa zalezne od jakosci dzielnicy/suburb. 

Edytowane przez katlia
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 godziny temu, Karuzelka napisał:

Oss, bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Sama mam na razie dziecko 8 miesięczne wiec nie dotyczą mnie jeszcze kwestie szkoły dla dziecka, zajęć pozalekcyjnych, obozów letnich, nie będę w najbliższym czasie pracować więc nie płacę za przedszkole. Koleżanka z 2 dzieci w wieku wczesnoszkolnym powiedziała, że potrzebowaliby ok 200k rocznie, aby żyć spokojnie, bez luksusów. Na wstępie musisz od kwoty zarobionej odjąć od razu na podatki, ubezpieczenie itp. ok 40-45% (w naszym przypadku odpada 56%) Przedszkole dla dziecka $2000, koleżanka płaci za dom w dobrej okolicy (dobra szkoła) $3500 (2 sypialnie), raty za 2 samochody (tutaj kwestia indywidualna), ubezpieczenie auta ok $600 na rok, do tego wiadomo jedzenie, ubranie, rozrywki. Są ludzie co tutaj żyją za o wiele mniejsze pieniądze, ale nie po to się tutaj przenosiliśmy, aby nasze dzieci chodziły do kiepskich szkół, jadły niezdrowo, bały chodzić się po ulicach, nie jeździły na wakacje czy nie chodziły na zajęcia dodatkowe. Myślimy o NC dlatego, że koszty życia są tam niższe o 48% a domy o 66% porównując moje obecne miejsce życia do Chapel Hill NC.  Tak naprawdę dopiero się zastanawiamy dokąd się przenieść, myślimy nad Teksasem, NYC, Colorado i Seattle, tego ostatniego miejsca się boję ze względu na pogodę. Może ktoś mieszkał w CA  kochał to miejsce jak ja i się gdzieś przeniósł i nadal jest szczęśliwy? ;)

Ja, gdybym kiedykolwiek miał się wybrać na stałe do USA (po wylosowaniu GC oczywiście) to celowałbym w TX, FL, NC (w Raleigh jest sporo firm IT) lub GA (rodzina w Atlancie)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest szalenie subiektywne - ja bym zwariowala we wszystkich tych stanach ^^^

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto