Skocz do zawartości

San Francisco, Oakland,berkeley - Jest Ktos?


Irees

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.04.2017 o 17:27, Karuzelka napisał:

:D

Też mi się podoba :)

Ano z tego co widzę, co kalkuluję, czego dowiedziałem się mieszkając przez kilka tygodni w MView to roczna pensja konstruktora CAD np. w TESLI wynosi 80 - 100k $. 

Mieszkania znajomi wynajmują po 3000 3500$ ale to na el camino real kilkupokojowe/rodzinne.

Ja bym szukał kawalerki - przynajmniej na początek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosny, byla tu kobieta ktora z mezem wygrala GC i przeprowadzili sie do Bay Area. Szukali w Berkeley, Oakland, SF, Mountain View, ale ostatecznie zdecydowali sie zamieszkac w Gilroy, "na wsi," jak opisala. Ona ma wyksztalcenie technicznie i bardzo szybko znalazla prace, ale nie wiem gdzie. Wiem, ze dojezdza z Gilroy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Radosny, byla tu kobieta ktora z mezem wygrala GC i przeprowadzili sie do Bay Area. Szukali w Berkeley, Oakland, SF, Mountain View, ale ostatecznie zdecydowali sie zamieszkac w Gilroy, "na wsi," jak opisala. Ona ma wyksztalcenie technicznie i bardzo szybko znalazla prace, ale nie wiem gdzie. Wiem, ze dojezdza z Gilroy. 

Wow, super dzieki, nie bralem do tej pory pod uwage rejonow wysunietych poza san jose (Tesla ma swoje biura w Palo Alto i Freemont), ale moze wlasnie tam warto sie zorientowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radosny napisał:

Też mi się podoba :)

Ano z tego co widzę, co kalkuluję, czego dowiedziałem się mieszkając przez kilka tygodni w MView to roczna pensja konstruktora CAD np. w TESLI wynosi 80 - 100k $. 

Mieszkania znajomi wynajmują po 3000 3500$ ale to na el camino real kilkupokojowe/rodzinne.

Ja bym szukał kawalerki - przynajmniej na początek :)

 

Radosny, nie chce gasić Twojego entuzjazmu, ale jeżeli masz dzieci i jesteś jedyną osobą która ma utrzymywać rodzinę, to przy takich zarobkach będzie ciężko. Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci chodziły do dobrej szkoły musisz też "dobrze mieszkać" wiec nie możesz szukać najtańszego mieszkania. Nie wiem czy ktoś Ci da kawalerkę jeżeli masz zamiar mieszkać z rodziną, może tylko jakiś prywatny najemca. W "naszym kręgu" wszyscy zarabiają sporo więcej niż kwota, którą podałeś i prawie wszyscy myślą tylko o tym, aby mieć już GC w ręku i wynieść się gdzieś, gdzie będziemy mogli mieć dom bez sprzedawania całego dobytku w Polsce i naszego pierworodnego syna. Właśnie miałam zakładać temat "jak się mieszka w Karolinie Północnej?"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radosny napisał:

Wow, super dzieki, nie bralem do tej pory pod uwage rejonow wysunietych poza san jose (Tesla ma swoje biura w Palo Alto i Freemont), ale moze wlasnie tam warto sie zorientowac...

Wiekszosc ludzi w Bay Area ma (dlugie) dojazdy do pracy -- szukanie w rejonach "wysunietych poza san jose" -- jest musem bo wynajem jest tak szokujaco wysoki w tych rejonach. No i jezeli jeszcze masz dzieci, to wtedy jest cala kwestia szkol ktora bardzo komplikuje sprawy... To jest przepiekny, ciekawy rejon -- ale ma tez swoje spore minusy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...