Skocz do zawartości

Transfer Funduszy Do Usa


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

poniższe zagadnienie kieruję do osób, które wyprowadziły się z PL do USA i dokonywały w związku z tym transferu międzynarodowego funduszy w kwocie powyżej 10 tys. EURO :

a) Z jakich form transferu korzystaliście?

b ) Jak przeprowadziliście całość operacji?

c) Jakie były tego koszty?

d) Na jakie natrafiliście problemy?

e) Czy rozważaliście pozostawienie funduszy w PL (niektóre banki oferują bezpłatne konta walutowe oraz bezpłatne operacje bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów poza granicami PL z tych kont) i korzystanie z nich w USA do czasu wyczerpania zasobów finansowych?

Wydaje mi się, iż powyższe informacje i Wasze doświadczenia w tej materii będą przydatne zarówno obecnie wyjeżdżającym, jak i przyszłym emigrantom, nie tylko na kierunku do USA.

(tematy, które są na forum dotyczą najczęściej sytuacji odwrotnej - tj. jak przetransferować pieniądze z USA do PL np. po W&T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelałem z konta walutowego w Polsce na konto w USA. Ustanowilem pełnomocnika, zeby to konto obsługiwał. Po tej operacji konto zamknąłem. Cześć pieniędzy zostawiłem w PLN na lokacie. Po wprowadzeniu opłat za nieuzywana kartę, konto zlikwidowalem niedawno a pieniądze włożyłem w fundusze.

W odwrotną stronę po WT również robiłem przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem cos podobnego 2 razy i praktycznie tak samo jak przedmowca.

Co ciekawe, ze polskie banki zdzieraja ze 2 razy wiecej niz zachodnie, no ale potrzebowalem okazac przychodzy z legalnego zrodla.

Do przelewow miedzynarodowych potrzebujesz numer IBAN twojego konta na ktore przelewasz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...