Skocz do zawartości

Selfsponsoring Na Zieloną Kartę (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam B1/B2. W zeszłym roku w lipcu byłem w Stanach 3 tygodnie - od Nowego Jorku do Miami i z powrotem. Ogólnie bardzo polecam na wakacje - szczególnie objazdowe. Ja tak zrobiłem i zwiedziłem 12 Stanów - z żoną i 2,5 letnią córeczką. 4 tysiące mil, automatem z cruise control (tempomat) oczywiście - prawie zero zmęczenia - rewelacyjne drogi i sama przyjemność z jazdy - no może poza płatnymi bramkami w niektórych Stanach i poza jazdą po Nowym Jorku - tu tragedia :)

Jeżeli chodzi o pracę na B1/B2 - to oczywiście łatwiej można znaleźć będąc na miejscu i wystąpić wtedy o wizę pracowniczą, ale zabiera to trochę czasu, lecz nie jest to niemożliwe. Pozdrawiam i gratulacje dla kolejnych szczęściarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeżeli chodzi o pracę na B1/B2 - to oczywiście łatwiej można znaleźć będąc na miejscu i wystąpić wtedy o wizę pracowniczą, ale zabiera to trochę czasu, lecz nie jest to niemożliwe. Pozdrawiam i gratulacje dla kolejnych szczęściarzy ;)

Praca na wizie turystycznej jest praca nielegalna. To pracodawca wystepuje o wize pracownicza dla kogos, sam sobie o wize pracownicza nie wystapisz. To tak przy okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1/B2 nie gwarantuje pobytu stałego, ale jeżeli wjedziesz do Stanów na B1/B2 i jakoś legalnie przeciągniesz swój pobyt do 2 lat, np poprzez postaranie się o wizę pracowniczą (potwierdzam słowa Roelki - ze trzeba znalezc pracodawcę, który o nią wystąpi itd) lub pojdziesz do szkoły - ale tym się nie interesowałem lub jeszcze inne sposoby - to wtedy mozesz wystąpić o pobyt stały czyli o zieloną kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1/B2 nie gwarantuje pobytu stałego, ale jeżeli wjedziesz do Stanów na B1/B2 i jakoś legalnie przeciągniesz swój pobyt do 2 lat, np poprzez postaranie się o wizę pracowniczą (potwierdzam słowa Roelki - ze trzeba znalezc pracodawcę, który o nią wystąpi itd) lub pojdziesz do szkoły - ale tym się nie interesowałem lub jeszcze inne sposoby - to wtedy mozesz wystąpić o pobyt stały czyli o zieloną kartę

Skąd Ty masz takie info?

Samo przebywanie przez dwa, czy nawet 10 lat na B1/B2, czy to na wizie pracowniczej, czy na studenckiej nie daje absolutnie żadnych podstaw do ubiegania się o zieloną kartę.

Zieloną kartę można otrzymać tylko poprzez:

- loterię

- sponsorowanie rodzinne

- i - bardzo rzadko, bo pracodawcy nie chcą się w to bawić, aczkolwiek słyszałam, że się zdarza - sponsorowanie pracownicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz mam takie informacje i są one sprawdzone na miejscu w Stanach. Mój dobry kolega, którego odwiedziłem właśnie w lipcu w zeszłym roku dostał na tej zasadzie 4 lata temu zieloną kartę, a obecnie ma już obywatelstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie?

Tylko tego, że przez ileś lat w Stanach pracował?

Pracodawca sponsorował go na zieloną kartę?

Czy może ożenił się z obywatelką?

Napisz coś więcej na ten temat, jeśli możesz :)

Nie słyszałam o takiej możliwości zdobycia zielonej karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opisać to bardziej szczegółowo, ale nie chcę spamować.

Kolega wyjechał na studenckiej wizie J1 - Work and travel dokładniej, ale znał wcześniej przypadki z B1/B2 podobne. Po kilku miesiącach pracy na Work and travel znalazł sobię pracodawcę - właściciela hotelu, który sponsorował mu wizę pracowniczą i na tej zasadzie pracując w tym hotelu już pozniej na wizie pracowniczej przesiedział w Stanach 2 lata i wystąpił o zieloną kartę. Gdy już po kilku miesiącach otrzymał zieloną kartę dosłownie miesiąc pozniej złożył papiery do wojska i został przyjęty. Pierwszego dnia gdy rozpoczynał służbę, a dokładniej 1 pazdziernika 2010 roku otrzymał z tego powodu obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie?

Tylko tego, że przez ileś lat w Stanach pracował?

Pracodawca sponsorował go na zieloną kartę?

Czy może ożenił się z obywatelką?

Napisz coś więcej na ten temat, jeśli możesz :)

Nie słyszałam o takiej możliwości zdobycia zielonej karty...

Nie slyszalas, poniewaz kolega sobie jaja robi. Dostal obywatelstwo po 4 latch od GC, to chyba jedynie przez malzenstwo, jesli w ogole jest w usa legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...