Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

A to ma znaczenie w sytuacji, kiedy nie podjąłem jeszcze żadnych działań? 18XXX. Jak to wygląda:)?

Numer odcięcie dla Europy na styczeń 2016 to 16,425.

Myślę, że jeżli wypełnisz DS 260 to możesz się spdziewać zaproszenia na rozmowę w lutym lub marcu 2016 (zależnie od danych z kolejnego biuletynu).

Poniżej link do aktualnego biuletynu.

http://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2016/visa-bulletin-for-december-2015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Numer odcięcie dla Europy na styczeń 2016 to 16,425.

Myślę, że jeżli wypełnisz DS 260 to możesz się spdziewać zaproszenia na rozmowę w lutym lub marcu 2016 (zależnie od danych z kolejnego biuletynu).

Poniżej link do aktualnego biuletynu.

http://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2016/visa-bulletin-for-december-2015.html

Dzięki, to bardzo konkretne info. Czyli w zasadzie póki co nic mnie nie ominęło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gorzej, że tam nikogo nie znam ani nawet nie byłem no ale to można zmienić.

Nie ma sprawy.

Jasne, jest okazja i szczęśliwy los to trzeba działać, żeby potem nie rozpamiętywać całe życie straconej szansy.

Z tego co sprawdzałem to ostatnio są jakieś poważne zatory z terminami w urzędach stanu cywilnego.

Przechodzą na nowy system informatyczny i migrują dane z jednego systemu do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow.

W wiazku z "przymusowym" opusczeniem granic amerykanskiego raju, prawdopodobnie na dluzej niz jeden rok mam do Was zacni i jakze pomocni forumowicze pytanie zwiazane z tzw. "bialym paszportem": Czy moge zlożyc wniosek o niniejszy dokument bedac po za granicami USA?

byc moze juz ktos zadal takie pytanie, jednak nie udalo mi sie odnalesc odpowiedzi na powyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to podane kilkanaście razy.

1.Trzeba zrobić badania do których potrzeba:

- paszport

- 4 wizowe zdjęcia

- kartę szczepień

- najlepiej adres w usa docelowy

Badania do wyboru Warszawa albo Kraków(choć mam wrażenie że kiedyś jeszcze Poznań widziałem)

http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F11%20POL%20Medical%20examinations%20information%20Apr%2010_%202015.pdf

2. Zakładamy konto na http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/index.htmlw celu wyboru dostarczenia do nas paszportu z ambasady(trzeba wydrukować potwierdzenie wyboru)

3. Idziemy do najbliższego sądu po zaświadczenie z rejestru karnego

4. idziemy do USC po odpis zupełny aktu urodzenia i (małżeństwa jak ktoś potrzebuje i taki)

5. kolekcjonujemy każdy inny papierek który może ale nie musi się przydać. Świadectwo najważniejsze

6. Ze wszystkimi papierkami w danym dniu stawiamy się na ul Pięknej 12 w Warszawie

A w ambasadzie:

1(po przejściu ochrony i gdy już pani będzie wołać osoby po wizy imigracyjne) Dajemy paszport i wydrukowane potwierdzenie wyboru odbioru paszportu

2. Schodkami na dół idziemy od okienka numer 13 po numerek i czekamy na swoją kolej

3. Gdy już nasza kolej znów podchodzimy do okienka i dajemy wszystkie dokumenty o jakie pani poprosi( w moim przypadku to koperta z badaniami, świadectwo, paszport, zdjęcia)

4. idziemy znów na górę aby zapłacić za rozmowę(na przeciwko gdzie się dawało paszport przed zejściem na dół)

5. wracam na dół, po jakimś czasie pani znów woła do okienka, my oddajemy jej potwierdzenie zapłaty a ona nam oryginały dokumentów(mi oddała jedynie świadectwo)

6. czekamy na rozmowę z konsulem

7. po rozmowie wychodzimy z ambasady i można iść do domu.

8. ja ktoś wybrał odbiór osobisty to po 2 dniach powinno już być.

ile w ogole trzeba zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w ogole trzeba zapłacić?

Pisali już wczesniej forumowicze o tym:

"My też mieliśmy badania w Krakowie.

Pierwsza tura to testy kiłowe 30zł/os, RTG 60zł/os, dzieci testy IGRA 300zł od dziecka ( 2-3 dni oczekiwania na wynik).

Druga tura konsultacje 300zł/os. Bardzo miła pani doktor. Tylko wypełnianie dokumentów, trzeba liczyć 20 min na osobę.

Pytania pani doktor: pobyty w szpitalu, czy na coś chorujemy, waga, wzrost, uczulenia na leki, czy palimy, czy obecnie przyjmujemy antybiotyki. Dzięki temu że udało nam się uzyskać karty szczepień w naszym ośrodku mieliśmy jedynie szczepienie przeciw tężcowi 50zł/os.

Dzieci nie miały żadnych dodatkowych szczepień. Gdyby ktoś nie miał swojej karty może mieć jeszcze przeciw WZWB 70zł/os.

Potrzebne dokumenty: 4 zdjęcia,książeczki zdrowia dzieci, karty szczepień dorosłych, adres w USA, Case number, paszporty

19.09.2015

Badanie 300/os

RTG + test kiłowy - 88/os czy coś takiego

Dla dzieci test IGRA, zamiast RTG - 300/os

Szczepienia nie pamiętam dokładnie, coś około 100/os za tężec/błonnice

Razem za badania dla czterech osób wyszło w sumie ~2200 PLN"

Rozmowa w konsulacie 330 USD/osoba

Po przyznaniu opłata za GC 165 USD/osoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...