Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Posiadam kilka pytań.

1. Jak to jest z tym wojskiem? W wojsku nie byłem, tylko przyznali mi kategorie A i powiedzieli żebym "spadał". Gdzie książeczkę wojskowa mam to nie mam zielonego pojęcia. Co mam wpisać, ze byłem w wojsku czy nie?

2. Kwit o niekaralności z innego kraju. Jestem jeszcze w Kanadzie, powinienem próbować załatwić go teraz czy bawić sie przez ambasadę jak będę w Polsce? Czy może byc tak, ze jeśli załatwię teraz to mi powiedzą ze nie może byc starszy niz x miesięcy?

3. Planuje pojechać autem teraz do USA i zostawić auto u rodziny żeby nie wracać do Kanady po samochód. Czy mogą robić problemy na granicy by mnie nie wpuścić do USA teraz na turystycznej?

4. Pytanie o szczepienia. Dałem nie i w uzasadnieniach dałem ze nie wiem gdzie mam potwierdzenie, czy to ok?

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp1 piszesz ze jestes w rezerwie i nie przynosisz na rozmowie ksiazkeczki wojskowej jak masz rozmowe w Polsce

odp2 a ile w tej Kanadzie jestes?bo jak nie masz odpowiedniego czasu to nie musisz brac z Kanady tego zaswiadczenia to,tym sie zajmuje policja federalna :)

http://www.cic.gc.ca/english/information/security/police-cert/north-america/canada.asp

odp3 a byles w USA,nie masz nic na sumieniu :) to powinni Cie wpuscic

odp4 co do badana to i tak Cie Pan-Pani doktur zaszczepi jak trzeba bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sly.

Jestem ponad 3 lata w Kanadzie wiec raczej potrzebuje kwitu stad... Tak, chciałem tu zostać lecz przepisy imigracyjne sie pozmieniały i nie jest tak prosto jak kiedyś...

O wjazd na turystycznej sie pytam gdyż w nie dalekiej przyszłości mam cel imigracyjny czyli niezgodny z wiza b1/b2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do KCC podając imie, nazwisko, numer CN i datę urodzenia oraz napisz że pomyliłaś się podczas wypełniania i powinni Ci odblokować wniosek.

To jest dobry motyw, ale czy to odblokowanie jest na pewien, określony czas czy na dowolny czas do kolejnego wysłania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dowolny czas.

Jeszcze pytanie odnośnie adresu, jeśli mieszkałem w wielu mieszkaniach i hotelach w Anglii z przerwami od roku (ponad), ale są to mieszkania i hotele wynajmowane na firmę to trzeba wpisywać te adresy? Jeśli tak to zaświadczenie o niekaralności pewnie też.

Bo ja oprócz tego jestem normalnie jestem zatrudniony i zameldowany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...