Skocz do zawartości

Ds-160 - Pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jadę po raz pierwszy na program WAT, mój brat także jest uczestnikiem. Obecnie już przebywa w USA, a ja czekam na rozmowę wizową.
DS-160 już wypełniony, mam tylko dylemat co do jednego pytania.

'Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States?'

Czy pole to powinienem w moim przypadku zaznaczyć? Myślałem na początku, że dotyczy ono tylko osób, które przebywają na stałe w USA, ale po rozwinięciu 'Relative's Status' jest opcja wyboru 'nonimmigrant'.

Drugie pytanie - czy zaznaczona i wypełniona ta rubryka może mieć duży wpływ na decyzje o przyznanie mi wizy? Czy mogą mnie z tego powodu odrzucić?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tego nie zaznaczysz to wizy nie otrzymasz za klamstwo.

Tak to musisz zaznaczyc i powiedziec na rozmowie :)

a mozesz wizy nie otrzymac za inne sprawy niz za brata .chyba Cie w biurze o tym poinformowali,powiedzieli o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tego nie zaznaczysz to wizy nie otrzymasz za klamstwo.

Tak to musisz zaznaczyc i powiedziec na rozmowie :)

a mozesz wizy nie otrzymac za inne sprawy niz za brata .chyba Cie w biurze o tym poinformowali,powiedzieli o tym .

Nie pytałem dlatego, że chcę kłamać w tej sprawie. Poza tym oni i tak na 100% posiadają taką informację, a po drugie mój brat legalnie przebywa w USA.

Pytałem dlatego, bo nie wiem, czy to dobra rubryka do wpisania brata na wizie J1. Słyszałem, że wpisuje się tam tylko osoby przebywające na stałe.

Więc nie wiem, czy pod względem formalnym byłoby to dobrze wypełnione.

Powiedzieć na rozmowie? Rozumiem, że dopiero, gdy spytają, a nie nagle sam z siebie?

Wiem za co mogą odrzucić wniosek, ale pytałem, czy w oczach konsula osoba, która ma brata na J1 w USA jest bardziej podejrzana i ma mniejsze szanse, niż taka, która nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...