Skocz do zawartości

Studia W Zatoce Sf - Pytania Ogólne


pjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

może jest ktoś w stanie mi tutaj pomóc.

W sierpniu/wrześniu aplikuję w dwójką znajomych na studia do College'u dwuletniego, okolice Redwood City. Mamy komplet dokumentów aby aplikować i wysłać, jednak nadal mam szereg pytań i wątpliwości.

a. Mieszkanie:

- Czy jestem w stanie wynająć mieszkanie na odległość czy lepiej zrobić to po przyjeździe (przenocować pare nocy w hotelu a potem szukać)? Czytałam, że umowy są podpisywane na pół roku i rok, prawda?

- Czy jest duży problem ze znalezieniem mieszkania gdzie akceptują koty? Duzo kosztuje taki zwierzak w domu?

- Na jakich stronach/u kogo szukać mieszkań pod wynajem?

b. Auto:

- Chemy kupić auto po przyjeździe. Jakieś starsze tylko, żeby jeździło. Gdzie najlepiej kupować i czy można kupować w ogóle auta bez prawa jazdy amerykańskiego?

- Jak długo się czeka/zdaje takie prawo jazdy? (widziałam tutaj osobne wątki na prawko więc mam zamiar przysiąść i to przeczytać)

c. Praca:

- Jako studenci możemy pracować 20h tylko na kampusie. Pytanie odnośnie tego czy można sobie znaleźć gdzieś prace "dorywczą" bez umowy jako kelner/pracownik restauracji? Bardzo obawiam się restykcyjnych przepisów i nie wiem jakie są szanse na znaleźienie takiej pracy bez umowy.

Jeśli ktoś jest odpowiedzieć na chociaż jedno pytanie lub doradzić byłabym wdzięczna. Stresuje mnie cała ta niepewność i chciałabym sobie jakoś rozwiać wątpliwości. '

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Studenci sobie "dorabiają". Z moich obserwacji wynika, że różne przybytki zatrudniają swoich, czyli azjatow azjaci itd. Tez trzeba oczywiście nie dać się złapać. U nas administracja chodza do restauracji i wtedy jest problem jak spotyka w niej pracującego studenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pracujac nielegalnie Twoj pobyt staje sie nie wazny,,to tak abys miala swiadomosc .a ze sa osoby co tak robia to inna sprawa,wazne abys znala przepisy i wrazie czego nie mowial ze nie wiedzialam.

co do kotow to jest roznie,w samych ogloszeniach sa wzmianki o tym i czasami to nie kosztuje nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajac mieszkanie na odleglosc jest SZALENIE trudne. Bedziesz szukal w bardzo konkurencyjnej (i drogiej) okolicy, gdzie jest wielu chetnych na miejscu, nie ma po co managerom bawic sie w wynajmowanie przez cudzoziemcow. Zacznij szukac po przyjezdzie i zacznij od uczelni, ktora moze bedzie miala housing office z lista ogloszen z miejscami na wynajem dla studentow. Pozaym mozesz szukac na craigs list (http://sfbay.craigslist.org/search/pen/hhh?query=redwood+city)

Co do pracy... jeszcze z Polski nie wyjechales, a juz chcesz lamac prawo amerykanskie? Twoje ryzyko. Tak jak Kaer pisze, lepiej szukac wsrod polakow, bo amerykanie sa niechetni do zatrudniania nielegalnych pracownikow, chyba ze do jakis bardzo dorywczych pozycji jak naprzyklad babysitting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Myślałam, że prościej jest znaleźć pracę. Chciałabym się sama utrzymywać w stanach, a 20h w tygodniu przepracowanych na campusie mi nie da takiej możliwości. Nie znam żadnych Polaków mieszkających w CA... Sądziłam, że znalezienie pracy kelnerskiej u kogoś, tj. nawet Amerykanina, nie będzie takim problemem. Troszkę jestem podłamana.

Niestety nie urodziłam się milionerką, żeby pojechać na studia i oprócz nauki, leżeć i pachnieć. Muszę pracować, żeby się utrzymać, a US zawsze było wielkim marzeniem.

@katilja dzięki za link ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Myślałam, że prościej jest znaleźć pracę. Chciałabym się sama utrzymywać w stanach, a 20h w tygodniu przepracowanych na campusie mi nie da takiej możliwości. Nie znam żadnych Polaków mieszkających w CA... Sądziłam, że znalezienie pracy kelnerskiej u kogoś, tj. nawet Amerykanina, nie będzie takim problemem. Troszkę jestem podłamana.

Niestety nie urodziłam się milionerką, żeby pojechać na studia i oprócz nauki, leżeć i pachnieć. Muszę pracować, żeby się utrzymać, a US zawsze było wielkim marzeniem.

@katilja dzięki za link ;)

Pomysl, katlia juz o tym wspomniala, zatrudnienie kogos nielegalnie nie ma zbytnio sensu od strony biznesowej, bo to jest przewaznie praca za minimum, wiec czy takiemu wlascicielowi robi roznice czy zaplaci komus $5 czy $10? Po co ma ryzykowac?

Nie powinienem moze tu mowic, ale wiele studentow daje korki. Wwieksza kasa, mniejsze ryzyko zlapania. Tu tez potrzebne sa kontakty.

Odnosnie braku kasy, gdyby kasa nie byla przeszkoda w USA na studia przyjedzalyby miliony. Zreszta dostac sie na studia to pryszcz. Oplacic je to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek jedziesz do jednej z najdrozszych okolic w USA. Mieszkania tam drozeja co roku. W zeszlym roku czynsz w okolicach SF podrozal 12%. W przyszlym bedzie podobnie.

Nie szukaj wlasnego mieszkania (watpie ze bedzie cie na to stac) ale raczej "room wanted" lub "rooms/shared".. szukaj tez "roommate wanted" i "housing wanted." Zorientuj tez sie o mozliwosci mieszkania z rodzina "host family" u ktorej wynajmujesz pokoj.

Szukaj tez na stronie twojego community college. Nie wiem na ktorym bedziesz studiowac, ale na Canada Community College (tez w Redwood City) to pisza o mieszkaniach:

HOUSING

Cañada College does not offer on-campus housing. Below is a list of housing resources. New students should secure housing before arriving in the U.S. and plan to arrive at least two weeks before the start of the semester to attend the New International Student Orientation and to adjust to the surrounding areas.

Host Family: International Student Placements (ISP) has successfully placed thousands of international students with host families throughout the San Francisco Bay Area. Each host family is screened and interviewed at their home before being selected to host international students. Each student is placed in a living situation where they will feel comfortable and secure. Host families are located near public transportation that is easily accessible to the College. For more information and an application visit http://isphomestays.com/college-programs/ or call 1-650-947-8879.

Shared Housing: International Student Placements (ISP) also assists international students with shared housing for a group of 4-6 students. Shared housing includes a furnished apartment, utilities, and internet access. Students are responsible for meals and housekeeping. Students must sign a one year agreement, provide advance payment one year, and pay a security deposit. For more information call 1-650-947-8879 or email info@isphomestays.com.

Cañada College Housing Board allows students and community members to list available rooms for rent or students seeking roommates. Other housing resources can also be found on the Housing Board that is located next to the Center for Student Life & Leadership Development in Building 5, Room 354. To view the Housing Board and to request to add a listing, visit http://canadacollege.edu/studentlife/housing.php.

- See more at: http://canadacollege.edu/international/sf_bay_area.php#sthash.PFsxm9WL.dpuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracy nielegalnej to sa takie osoby ze tak pracuja,ucza sie a czy chodza do jednych z drozszych uczelni to inna sprawa..nawet bedac kelnerka mozesz nie zarobic na czesne -chyba ze praca bedzie w wiekszosci godz tylko co wtedy z nauka?

Ty w Polsce tak robisz,robilas ze pracowalas a do sie uczylas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czesne muszę mieć z $6k. Nie wiem jaki bym miała plan zakładając, że muszę mieć 12 unitów na semestr (kompletnie nie wiem jak to się "liczy"). U siebie na uczelni (skończyłam licencjat) normalnie uczyłam się i pracowałam na pół etatu i nie miałam z tym większych problemów. Podczas zaliczeń poprsotu prosiłam o mniej godzin i nadrabiałam w innym tygodniu.

Wystraszyliście mnie trochę, więc zaczynam też przeglądać szkoły przy Tampie (tam koleżanka ma jakiś znajomych, podobno jest trochę Polaków) jako opcje awaryjną. No i z tego co widze po cenie mieszkań jest znacznie taniej porównując do CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...