Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady Bez Zawodu


k11h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku lat pracuję za granicą, odkładając pieniądze na Amerykę. Jako, że z Green Card do USA po raz czwarty mi się nie udało, czas pomyśleć poważnie nad Kanadą, żeby nie roztrwonić oszczędności. Pewnie takich tematów jest mnóstwo, ale zaryzykuję pisząc następny. Ja jestem po maturze, brat po zawodówce. Oboje uwielbiamy motoryzację, a jako, że najlepsza sytuacja dla kierowców zawodowych jest w Ameryce, tam chcemy się udać. Plan jest taki, żeby starać się o tę wizę pracowniczą roczną, pojechać tam, zrobić prawo jazdy zawodowe i szukać pracy. Wiem, że lekko może nie być, ale liczę się z tym i jestem zdeterminowany zaryzykować. O którą dokładnie wizę musimy się starać? Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat. Proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajcie a znajdziecie :)

a teraz tak,praca jako kierowcy kiedy ma sie roczna wize to mozesz nie miec czasu aby wyrobic uprawnienia ,do tego potrzeba kasy jak i doswiadczenia

znam osobe co sie tak dostala do pracy,pracuje-doswiadczenie miala z Polski i Anglii ,ma wiecej niz 30 lat i pare lat za kierownica :)

takie sa realia tego zawodu -chyba ze mowimy o zawodzie kierowcy jakiegos samochodu dostawczego ,hm tylko ze takich kierowcow w Kanadzie nie potrzeba

co do wizy rocznej to troche przespales sprawe ,mozesz wyslac zgloszenie na ten program IEC -praca wakacyjna ,bedziecie na liscie rezerwowej i moze na koniec wakacji cos sie zacznie wyjasniac co do miejsc z listy rezerwowej ,nalezy sprawdzac e-mail czesto :) aby miejsce nie przepadlo

http://www.cic.gc.ca/english/work/iec/index.asp?country=pl&cat=wh

co do zwyklej wizy pracowniczej to co umie,potrafi Twoj brat,umie jezyk?jaka Prowincje wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...