Skocz do zawartości

Kwestia Dot. Szkoly Oraz Imienia


Thought

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Na wstepie chcialbym wszystkich bardzo powitac jako iz wlasnie stworzylem konto po krotkim przegladaniu forum ;)

Znalazlem pare informacji na oficjalnych stronach dotyczacych wyksztalcenia, jak podaja wymagane jest ukonczenie high school. Tyczy sie to tylko polskich liceow, czy tez po technikum mam prawo wystartowac w loterii z racji iz mam srednie?

Drugie pytanie, nieco niezreczne i odchodzace od tematu - Czy z punktu polskiego prawa jestem w stanie zmienic sobie personalne dane na angolojezyczne bez jakichkolwiek problemow bedac jeszcze w polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Na wstepie chcialbym wszystkich bardzo powitac jako iz wlasnie stworzylem konto po krotkim przegladaniu forum ;)

Znalazlem pare informacji na oficjalnych stronach dotyczacych wyksztalcenia, jak podaja wymagane jest ukonczenie high school. Tyczy sie to tylko polskich liceow, czy tez po technikum mam prawo wystartowac w loterii z racji iz mam srednie?

Drugie pytanie, nieco niezreczne i odchodzace od tematu - Czy z punktu polskiego prawa jestem w stanie zmienic sobie personalne dane na angolojezyczne bez jakichkolwiek problemow bedac jeszcze w polsce?

Technikum to o wiele lepsza szkola niż rozszerzona podstawowka jaka jest ogólniak no chyba ze wiesz czego sie naumiales w tej szkole. Sadzac po tym ze nie jesteś pewny czy masz srednie wyksztalcenie można wyciagac rozne wnioski... :D Liczy się również da amerykanow.

Ze zmiana nazwiska na "hamerykanskie" będziesz musial jednak odczekać min. 5 odpustow w swojej parafii. Najszybciej będziesz mogl pomachać amerykańskim paszportem dopiero na szóstym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianę imienia i nazwiska najlepiej pytać w urzędzie. Nie wiem, czy przepisy się jakoś zmieniały, znalazłam taki artykuł:

http://www.polskatimes.pl/artykul/81991,chcesz-zmienic-nazwisko-musisz-miec-wazny-powod,2,id,t,sa.html

Cytat z artykułu: "Obywatel polski, Jan Kowalski, nie może nazywać się John Kowalsky. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmówi zgody na zamianę polskiego imienia i nazwiska na niepolskie; lecz jeśli dotyczy to Kowalskiego mieszkającego stale za granicą, to "ważne względy" mogą przemawiać na jego korzyść i uzyska zgodę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technikum,liceum liczy sie ,wazne aby miec 12 lat nauki

jak masz np 11 lat nauki a do tego bez matury to nie ma wygranej w loterii

a co do zmian nazwisk,imienia to narazie sa takie zasady

https://www.msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/rejestracja-stanu-cywi/12973,Administracyjna-zmiana-imienia-lub-nazwiska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...