Skocz do zawartości

Jaka Karta Do Płatności W Usa- Wybór Banku


barkley1

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam jeszcze dowiedzieć się w banku, czy przypadkiem karty po pierwszej transakcji Ci nie zablokują. Mi tak zrobił Alior. Nie bawiłem się w karty do kont walutowych, płaciłem normalną w złotówkach.

radziłabym się zapoznać z regułami przeliczania kursów.

Zwykła karta Aliora chyba jest przeliczana jednorazowo (tzn usd bezposrednio na pln) ale problem jest taki, ze kursy ktorych uzywaja sa bardzo wysokie. Spready po kilkadziesiąt gorszy.

Niektóre karty/banki może mają przyzwoite kursy ale stosują podwójne przewalutowywanie tzn usd na eur i eur na pln. Efekt podobny jak przy kursach z duzymi spreadami.

Jesli nie sa to duze transakcje, to efekt nie jest mocno odczuwalny, ale róznica 20 groszy na 1 usd jeśli zamierzasz wydać 1000 usd podczas podróży daje 200 zł większy/mniejszy wydatek. Co już robi różnice sporą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mieliby blokować kartę po pierwszej tranzakcji?

W ramach zabezpieczenia, uznają, że karta mogła zostać sklonowana i użyta za wielką wodą. Bank o wszystkim informuje przy blokadzie i wystarczy sms z potwierdzeniem lub zaprzeczeniem, że to Ty korzystasz z karty w Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych forach właśnie wszyscy zachęcają do karty z kantora Alior. Piszą że to najlepsza i najtańsza opcja właśnie ze względu na to iż jest bardzo dobry kurs w stosunku do $ na PLN. Ale faktycznie nikt nie pisze i nie wpomina o spredach. Więc teraz to już sam nie wiem jaką kartę zabrać do USA bo gotówki nie chcę nosić ze sobą. A pewnie z 2000$ wydam na wakacjach z cała rodziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych forach właśnie wszyscy zachęcają do karty z kantora Alior. Piszą że to najlepsza i najtańsza opcja właśnie ze względu na to iż jest bardzo dobry kurs w stosunku do $ na PLN. Ale faktycznie nikt nie pisze i nie wpomina o spredach. Więc teraz to już sam nie wiem jaką kartę zabrać do USA bo gotówki nie chcę nosić ze sobą. A pewnie z 2000$ wydam na wakacjach z cała rodziną

Normalna karte. I nie przejmowac sie pierdolami - na wszelkich walutowych kontach / kartach trzeba jakos te waluty umiescic a kupic po jakis superkorzystnych cenach sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych forach właśnie wszyscy zachęcają do karty z kantora Alior. Piszą że to najlepsza i najtańsza opcja właśnie ze względu na to iż jest bardzo dobry kurs w stosunku do $ na PLN. Ale faktycznie nikt nie pisze i nie wpomina o spredach. Więc teraz to już sam nie wiem jaką kartę zabrać do USA bo gotówki nie chcę nosić ze sobą. A pewnie z 2000$ wydam na wakacjach z cała rodziną

dlatego pisalam o zwykej karcie aliora w PLN (która sama posiadam i nie polecam uzywac w USA)

tej z konta walutowego nie znam, ale warto sie zapoznac z cennikiem. Bo z jednej strony kurs masz taki, po jakim USD kupisz (czyli ostatnimi czasu ok 3.68-3.70), ale trzeba sprawdzic czy nie ma dodatkowych oplat za np wyplaty z bankomatow, platnosci od okreslonej kwoty.

jesli kursem, po ktorym wymieniasz USD jest ten ze strony kantora aliora, to faktycznie maja calkiem niezly kurs (w tej chwili o 1 grosz wyzszy niz kurs sredni) a i spread tylko 2 grosze, tyle co nic.

i jeszcze jedno. w kilku miejscach mialam problemy z platnosciami mastercardem zlotowkowym w USA (z Aliora ofc). Wiec sugerowalabym posiadanie gotowki just in case :)

a przy 2000 usd roznica nastu gorszy na 1 usd robi juz calka spora sume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...