Skocz do zawartości

Zielona Karta Na Rodziców


Kadyr96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znów mam pytanie. Z racji tego że od września będę w ostatniej klasie Technikum, nie mogę jeszcze wziąć udziału w losowaniu zielonej karty, wpadłem na pomysł by, wniosek o zieloną kartę złożyli rodzice. Do loterii wizowej (chodzi mi o wymaganie wiekowe dzieci 21l.) kwalifikuje się ja oraz moja siostra. Jednak siostra nie będzie emigrować, rodzice pewnie też. Więc mam takie pytanie, czy np. mój tato mógłby zarejestrować się w loterii jednak np. po ewentualnym wylosowaniu zielonej karty mógłbym się zgłosić tylko ja i tato bez mamy i siostry ? (chodzi mi o to by nie płacić za siostre i mame tych 330$ itp. opłat) i to samo gdyby moja mama wylosowała zieloną kartę (nie płacić za tatę i siostrę) wiem że i tak trzeba podać dzieci poniżej 21l, ale oni nie są zainteresowani emigracją, głównie chodzi o mnie. Czy trzeba jednak wnieść opłaty dla wszystkich członków rodziny ?

Wiem że to jest przekombinowane, jednak chciałbym w ten sposób podnieść moje szanse na wylosowanie GC. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest takie cos ze wysylane sa zgloszenia a dane osoby zglaszane sa do dalszej procedury,pamietaj o tym ze Twoj tata,mama maja wleciec na teren USA jako pierwsi ,moga tez z Toba ,pamietaj tez ze maja sprostac wymaganiom loterii plus zdrowie,karalnosc.I przekonac Konsula ze dadza sobie rade w USA.

o tym jak i o innych sprawach przeczytasz na forum,zapraszam do lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygra Twoja mama lub Twój tato, to bez nich (bez tej wygranej osoby) nie wylecisz do USA.

Główny aplikant zawsze musi dokończyć procedurę i wylecieć do Stanów (nawet na jedną chwilkę, żeby aktywować swoją zieloną kartę), żeby pozostali członkowie jego rodziny mogli na tej podstawie wyemigrować. Po przekroczeniu granicy każdy jest już indywidualnie odpowiedzialny za swoją zieloną kartę (czy wróci, porzuci ją, czy też zostanie w USA).

Oczywiście nie ma musu, żeby cała rodzina emigrowała. Może tylko główny aplikant, a może tylko z jednym członkiem rodziny.

Jednak bez głównego aplikanta (zwycięzcy) nikt z rodziny nie może wyemigrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) czyli w przypadku wylosowania GC przez któregos z rodziców, opłaty dotyczą tylko tych którzy chcą emigrowac w moim przypadku ja i mój tato bądź mama (ponieważ oni będą głównymi aplikantami) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...