Skocz do zawartości

Chicago- Życie


oskar414

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżam w sierpniu do Chicago, wygrałem w loterii. Proszę o informacje jak tam obecnie jest, ile potrzebuję pieniędzy na miesiąc, gdzie warto zamieszkać, może Jackowo ?A także jak tam jest z pracą bez wykształcenia i jak wygląda tam studiowanie na uczelni państwowej ? Można starać się o jakieś dofinansowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam w sierpniu do Chicago, wygrałem w loterii. Proszę o informacje jak tam obecnie jest, ile potrzebuję pieniędzy na miesiąc, gdzie warto zamieszkać, może Jackowo ?A także jak tam jest z pracą bez wykształcenia i jak wygląda tam studiowanie na uczelni państwowej ? Można starać się o jakieś dofinansowanie ?

Nie ma czegos takiego jak panstwowe uczelnie. To nie jest Polska, tu praktycznie nie ma nic panstwowego, za wszystko sie placi. W dodatku zwykle uczelnie wymagaja rocznej rezydencji zeby dostac in-state tuitions wiec przygotuj sobie kilkadziesiat tysiecy $ na studiowanie.

Na temat Chicago nie jestem w stanie Ci nic powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam w sierpniu do Chicago, wygrałem w loterii. Proszę o informacje jak tam obecnie jest, ile potrzebuję pieniędzy na miesiąc, gdzie warto zamieszkać, może Jackowo ?A także jak tam jest z pracą bez wykształcenia i jak wygląda tam studiowanie na uczelni państwowej ? Można starać się o jakieś dofinansowanie ?

Jak mowil kzielu, jesli juz to uczelnia stanowa. Po uzyskaniu rezydentury stanowej (nie mylic z GC), placi sie in-state tuition. Ile wynosi in-state tuition? Mozna latwo sprawdzic na stronie uczlni. Na moim uniwerku, to bylo jakies $300 za kredyt. Im lepsza szkola tym wyzsze czesne przewaznie.

Mozesz sie starac sie zapewne o financial aid, czyli mowiac krotko pozyczke na edukacje, ktora splacasz po skonczeniu studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po technikum i w trakcie studiów na politechnice. W loterii chyba można brać udział po ukończeniu liceum a i tak nie ma się po niej zawodu :D Trochę źle się wyraziłem :) Widziałem już dużo video blogów ale w Chicago nadal jest ogromna Polonia a w centrum Jackowa mieszkają sami Polacy z tego co doczytałem. A jak wygląda sprawa pracy w Chicago ? I dziękuję za pomoc w sprawie edukacji w US ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...