Skocz do zawartości

Konto Na Wyjazd Do Usa


minsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w niedługim czasie zamierzam przyjechać do USA w celach biznesowych. Spędzę tutaj od 1 do 6 m-c. W Polsce mam zwykłe konto. Zastanawiam się teraz jak to będzie z płaceniem w USA. Jeżeli będę płacił ze swojego zwykłego konta to bank będzie mi pobierał bardzo dużo pieniędzy przy przewalutowaniu. Z tego powodu zastanawiam się nad założeniem konta walutowego. Czy możecie mi polecić bank w którym dostanę najlepsze warunki przewalutowania? Czy może znacie jakiś inny sposób na poradzenie sobie z problemem korzystania z Polskiego konta w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. Citibank? Opinie...

Ja mam w Citi handlowy konto walutowe, nigdzie nie mialem problemow z placeniem karta.

Mam tez konto w Citi bank w US, sa wtedy mozliwe szybkie przelewy w ramach citi global transfer, w 2 godziny mozna przelac pieniadze z konta w Citi handlowy do Citi banku w US. Citi handlowy w PL i Citi bank w US sa to dwa rozne banki, ktore tylko wspolpracuja ze soba. Operacje przelewu mozna wykonac na infolinii, ktora jest dla polakow przebywajacych w US. Zalozenie konta w Citi banku w US jest tylko mozliwe dla citizen lub stalego rezydenta. Mozna tam zalozyc konto studenckie (prawie 20 lat juz nim nie jestem) 5 lat gratis za prowadzenie takiego konta.

Mozna tez zalozyc konto w USBank tylko na paszport, zdeponowac tam jakis grosz i uzywac ich karty, tylko ktos ci musi uzyczyc w USA adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, jedziesz ze znajomym u ktorego bedziesz mieszkal do banku, wypelniasz formularz (chcesz zdeponowac w USBanku swoje pieniadze, i z nich korzystac przez okres przebywania w USA), wplacasz jakis depozyt i po krzyku. Karta przychodzi na jego adres poczta. Nie pamietam tylko czy byl potrzebny I-94 lepiej wydrukowac i miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, jedziesz ze znajomym u ktorego bedziesz mieszkal do banku, wypelniasz formularz (chcesz zdeponowac w USBanku swoje pieniadze, i z nich korzystac przez okres przebywania w USA), wplacasz jakis depozyt i po krzyku. Karta przychodzi na jego adres poczta. Nie pamietam tylko czy byl potrzebny I-94 lepiej wydrukowac i miec.

Podobny bajer zastosowalem gdy przyjechalem tutaj I jak sie okazalo zostaje bo zeniaczki mnie sie zachcialo. Powiedzialem ze (zgodnie z prawda) przywiozlem troche grosza I nie chce tego trzymac pod lozkiem. Nie mialem jeszcze zadnych papierow ale konto zalozyli. Po ilus tam latach chcialem kredyt I wtedy dopatrzyli sie ze moje konto nie jest tak do konca legalne, poprosili o SSN I prawo jazdy. US Bank wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny bajer zastosowalem gdy przyjechalem tutaj I jak sie okazalo zostaje bo zeniaczki mnie sie zachcialo. Powiedzialem ze (zgodnie z prawda) przywiozlem troche grosza I nie chce tego trzymac pod lozkiem. Nie mialem jeszcze zadnych papierow ale konto zalozyli. Po ilus tam latach chcialem kredyt I wtedy dopatrzyli sie ze moje konto nie jest tak do konca legalne, poprosili o SSN I prawo jazdy. US Bank wlasnie.

Ma sie te zachcianki na stare lata, podobnie, tylko mam nadzieje ze ta druga, to juz ta wlasciwa, docelowa rzeklbym :)

W Bank of America tez mozna, tylko tam koszt prowadzenia konta jest wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...