Skocz do zawartości

Poród W Usa / Wiza Turystyczna


diesel

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmm dla mnie to trochę dziwna sytuacja przecież kurcze możesz wyjechać turystycznie do USA i może się tak zdążyć ze będzie kobieta musiała tam urodzić (pomijając fakt czy celowo czy nie) i nie można się ubezpieczyć na taka ewentualność to jest trochę chore....

a osoby przebywające w USA nielegalnie w jaki sposób tam rodzą dzieci nie wierze żeby płacili 30k$ za poród lub żeby rząd USA ich potem przez cale życie ścigał za 30k$. Pewnie są takie osoby ale pewnie tez jakaś (spora) część się przed tym jakoś zabezpiecza...

Musisz zrozumiec, ze pokazujesz argumenty, ktore nie maja nic wspolnego z Twoja sytuacja. Osoby nielegalnie przebywajace i tak maja juz za uszami zalamanie prawa, ze im rachunki za szpital to lotto. Tak beda CIe scigali za 30k. Wiadomo, ze jak nie masz kasy i majatku to nie sciagna z ciebie tego, ale w historii kredytowej bedziesz mial rekord, ktory sie bedzie za Toba ciagnal.

Jesli wyjezdzasz w ciazy do USA i cie wpuszcza, to nie oznacza, ze mozesz sie ubezpieczyc i generalnie czekac na porod. Rachunek za porod Ci wystawia, bo ich nie interesuje Twoj status. Jak ide do lekrza, to nie dostaje pytania na jakiej wizie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

i spytaj sie tych znajomych czy z checia zaplaca wieksze podatki za takie porody,szybko zmienia zdanie.

a Oni moze wiedza co chcesz zrobic?co planujesz?

jak nie bedzie komplikacji to wyrobisz sie z kasa a jak zaczna to kto pokryje koszta?

mylisz tez 2 pojecia,za samo leczenie nie dostaje sie obywatelstwa a za urodzenie juz tak

z mila checia zobacze jak powiesz dziecku,,ze w przyszlosci ma prawa nie zmieniac,bedzie wieksze podatki placic poniewaz Ono mialo szczescie urodzic sie w USA to dlaczego komus zabierac to szczescie :) dac komus tak samo :) na rowno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak jestes jezeli myslisz ze ludzie nie sa scigani (w ogole dziwne slowo w 21m wieku) za dlugi, a juz za $30,000+

Jezeli chcesz wykupic ubezpieczenie na wize turystyczna to beda pytali czy dziewczyna jest w ciazy. Powiesz nie, i 5 miesiecy potem dziecko sie urodzi i firma ubezpieczeniowa nie pokryje ci kosztow. Bo klamales. Powiesz ze tak, odmowe dostaniesz. Bo jaka firma zgodzi sie ubezpieczac kogos kto wiedzac ze jest w ciazy jedzie na wiele miesiecy do kraju z najdrozsza opieka lekarska na swiecie?

Chcesz przyjechac oszukujac albo wladze amerykanskie albo firme ubezpieczeniowa, to prosze bardzo. Ale nie zdziw sie, jezeli ktos w sluzbie zdrowia zglosi was do imigracji. Potem nie tylko ryzykujecie malo przyjemne rozmowy z ICE, ale takze deportacje i permanentnego bana na wjazd do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie i szybkie odpowiedzi,

Niestety czuje w niektórych z nich taką niechęć typu ja tu przesiedziałem ileś czasu i było mi źle zanim do czegoś doszedłem a ten chce tutaj taką akcje zrobić i myśli, ze mu się uda naciągnąć na coś Państwo amerykańskie z moich krwawica zapłaconych podatków. To chyba takie polskie myślenie, spotkałem się z tym ze Polacy którzy mają już zalegalizowany pobyt w USA zachowują się tak często w stosunku do polaków przyjeżdżających do USA na wizach turystycznych bo im się wydaje ze wszyscy chcą tam zostać na stale i pracować nielegalnie i kiedyś w jakiś sposób zalegalizować swój pobyt a oni są po prostu lepsi bo już mają to GC czy obywatelstwo i mogą wszystkich ich krytykować dlatego ciesze się, ze w USA mam głownie znajomych amerykanów a nie polaków. Jeżeli się mylę lub nad interpretuje to przepraszam bo naprawdę nie chce nikogo urazić i nie twierdze ze wszyscy są tacy.

Mysle, ze tutaj strasznie stereotypowo myslisz.

Ktos ci podal koszta rzedu 4K, ale to sa koszta dla osobyu z ubezpieczeniem w usa, a nie z ubezpieczeniem turystycznym.

Nikt nie usiluje sie tutaj jako legalny wywzszac, czy nasmiewac z twojego planu. Po prostu wpadles na pomysl, ktory jest karkolomny i ma wyjatkowo nikle szanse na powodzenie.

PIszesz, ze to dosc glupia (moze uzywasz innego slowa, ale tak to odebralam) sytuacja, kiedy ktos w ciazy przyjezdza i rodzi dziecko, bo tak sie akurat zdarzy. Byla jakas glosna dosc sprawa brytyjskiej pary, ktorej urodzil sie wczesniak w usa i to dosc niedawno temu. Musieli urzadzic potezna zbiorke kasy w internecie, bo nie byli w stanie pokryc rachunku. To jest rzeczywistosc, to nie sa jakies chore bajania tych, co sami przykechali, wizy przesiedzieli, dochapali sie legala i teraz chca koniecznie cos udowodnic tym, co by chcieli cos fajnego imigracyjnie zrobic. Gdyby w Polsce jakiejs Amerykance urodzilo sie dziecko, tez musialaby za uslugi zaplacic --- wedle cennika NFZ bylaby to pewnie jakas setna czesc tego, co trzeba zaplacic w usa, ale nikt nie pozwolilby jej wyjechac bez zaplacenia tego rachunku.

Pewnie, ze kazdy, kto tutaj placi comiesieczne skladki zdrowotne (uwierz, w Polsce z benefitami socjalnymi nawet mi sie snilo, ile mozna zedzrec z obywatela za mozliwosc korzystania z uslug medycznych i to zazwyczaj przy tylko czesciowej partycypacji ubezpieczyciela, bo tak czy siak do kazdej wizyty musze dokladac), czuje sie poruszony widzac czyjes plany skorzystania z jakichs dziur imigracyjnych, bo to, ze ceny za uslugi medyczne sa tutaj kosmiczne, to miedzy innymi wynik tego, ze wiele osob bez ubezpieczenia nie jest w stanie opacic rachunkow.

Jeszcze raz zatem: masz pomysl, ktory moze kosztowac cie mnostwo pieniedzy (i jak ktos wspominal, za porod bez zadnych powiklan z dwu- moze trzydniowym pobytem w szpitalu zaplacisz dobre $30K i to przy dobrych wiatrach), a na domiar zlego turystyka porodowa jest raczej niemile widziana tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KZIELU:

NIe mart sie o mnie ja zapewne tam nie przyjadę w celu porodu bo pytałem raczej teoretycznie lub jeżeli przyjadę to pokryje sobie wszystkie koszty sam jeżeli wcześniej będę wiedział ze ciąża jest ok i nie będzie żadnych większych kłopotów skoro nie można się przed tym ubezpieczyć ;) Nie pozwolę sobie na to żebym miał długi w stosunku do USA albo żeby mi dali zakaz wjazdów wiec nie wezmę żadnego dolara z Twoich krwawica zapłaconych podatków.

Pomyśl natomiast ilu meksykanów się w czasie naszej rozmowy urodziło w amerykańskich szpitalach nie płacąc za to ani 1$ i mając te wystawione rachunki gdzieś przez cale życie, to dopiero wpłynie na twoje podatki i koszty - ja współczuję ale ciekawy jestem co Ty na to? Prezydentem i tak wcześniej czy później zostanie Gonzales a wtedy będzie wielka amnestia ;) Generalnie meksykanie powoli będą przejmować wpływy od żydów i nic na to nie poradzisz popatrz co się dzieje w na stanowym szczeblu władzy jest wielu meksykanów/Jamajczyków którzy się co prawda urodzili w USA ale ich rodzice przyjechali nielegalnie do Stanów ;)

Natomiast generalnie ja uwielbiam USA za mentalność amerykanów, chęć sukcesu, nowe pomysły, ogrom kraju, mnóstwo fajnych miejsc do zwiedzania, lubię tez tą komercjalizacje wszystkiego mimo iż niektórzy nie lubią. Bylem wielokrotnie i nigdy nie złamałem prawa zostawiłem tez w USA sporo pieniędzy podczas częstych przyjazdów szczególnie jak kurs USD był bardziej korzystny do PLN niż teraz.

Szczerze to uważam ze to prawo ziemi jest bez sensu, USA powinny iść bardziej w tę stronę co Kanada czyli ludzi mających kasę, dobre wykształcenie, zawód witać z otwartymi rekami a nie im utrudniać. Natomiast oni wola tysiącom meksykanów urodzonych w USA przez nielegalnych rodziców dawać obywatelstwa, szczerze uważam ze jeden poród polaka na wizie turystycznej przy takiej polityce nic nie zmieni bo przez tych meksykanów i tak będziesz wcześniej czy później w dupie kolego jeżeli jesteś szarym smith'em czy kowalskim a nie zarabiasz lepszej kasy.

DO WSZYSTKICH:

Dzieki za rady macie racje, pomysł na razie upada ;)

No wiec nie dosc ze dalej drazysz temat, to jeszcze kombinujesz jakby tu nie zaplacic tego co sie nalezy. Sorry, Twoje tlumaczenia o nie kombinowaniu mozesz sobie za przeproszeniem wsadzic w dupe. Za tych nielegalnych place (ja i inni na tym forum) w podatkach i wysokich kosztach opieki. kzielu out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze nie upada ;) zrobisz jak uwazasz to Twoje zycie

za to nie znasz za dobrze prawa Kanady :) tam nadal jest jak prawo ziemi,nie obejmuje moze to paru % osob lecz to jest maly odsetek takich osob :)

tez Kanada zaostrza polityka i jak USA jak masz duzooo kasy to mozesz zaczac od nowa nowe zycie :)

slyszales jak jest w USA wiza dla inwestora? :) sa tez inne drogi ,to nie bedzie imigracja a jedynie pobyt na pare lat i robienie biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl natomiast ilu meksykanów się w czasie naszej rozmowy urodziło w amerykańskich szpitalach nie płacąc za to ani 1$ i mając te wystawione rachunki gdzieś przez cale życie, to dopiero wpłynie na twoje podatki i koszty - ja współczuję ale ciekawy jestem co Ty na to?

Tylko, ze ci meksykanie nie pisuja na tym forum, wiec nam na codzien nie jest tak zle. :P Poza tym co z tego z meksykanie sie rodza w USA? Rodza sie Hindusi, Polacy, Niemcy, Rosjanie... I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...