Skocz do zawartości

Study Travel - czy ktos z Was cos wie na ten temat ???


Maciejos

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Wybieram sie na wyjazd do Anglii do pracy z biurem Study Travel, niestety caly czas sie wybieram bo jeszcze nie dostalem oferty pracy. Moja cierpliwosc powoli sie konczy bo zadeklarowalem date wyjazdu na 1 lipca.

Czy ktos z Was ma podobny problem albo wie cos o tej firmie? Za wszelkie info

Dzieki,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc,

W biurze mi powiedzieli, że kase odzyskam jeśli w ciągu 1 m-ca nie znajdą mi pracy. Miesiąc mija 30 lipca, zobaczymy.

Niestety chcą potrącić mi z całej sumy 20% opłaty manipulacyjnej co daje ok.600 zł. Przemnóżmy tę sume przez -jak sądze- kilkaset osób w Polsce które się zapisuje. Otrzymamy sumę rzędu kilkudziesięciu tysiecy złotych.

Zaznaczę tu, że biuro nic nie zrobiło czyli jest to kasa za nic. To się nazywa biznes!

Przekażcie prosze wszystkim znajomym żeby nie korzystali z usług biura Study Travel bo stracą kupę czasu, nerwów i kasę.

Maciek

gg 4669717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

Niestety chcą potrącić mi z całej sumy 20% opłaty manipulacyjnej co daje ok.600 zł. Przemnóżmy tę sume przez -jak sądze- kilkaset osób w Polsce które się zapisuje. Otrzymamy sumę rzędu kilkudziesięciu tysiecy złotych.  

Zaznaczę tu, że biuro nic nie zrobiło czyli jest to kasa za nic. To się nazywa biznes!

Hmm chyba przyklad klauzuli abuzywnej - radze przeslac umowe i reklamacje do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i tych instytucji wymienionych powyzej.... oczywiscie po tym jak oddadza 80% kwoty :).

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja,

Paragraf 9. Umowy mówi:

W przypadku braku oferty opłata zostaje zwrócona po potrąceniu opłaty administracyjnej w wysokości max. 20 % całkowitej opłaty za program.

Problem z tym, że biuro STUDY TRAVEL Z ŁODZI (powtórzmy nazwe ku przestrodze) chce mi potrącić właśnie 20%, teoretycznie jest to zgodne z umową ale oni nic dla mnie nie zrobili co mnie najbardziej wkurza .

Myślicie że mam szanse na odzyskanie tych 20%?

W końcu potrącenie przez biuro 0zł też jest zgodne z umową !

Pozdrawiam,

Maciek

gg 4669717 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jestesmy w podobnej sytuacji...ja i Ania czekamy na oferte pracy jak juz wczesniej pisalem...bylem cierpliwy ale po jakims czasie zaczalem nekac "moj" odzial ST w Gdansku...potem Lodzki odzial ale to nic nie dawalo...wiec postanowilem zadzwonic do biura posrednictwa pracy w Angli...rozmawialem z kobieta...oczekujac jakis chocby szczatkowych info ale ona ze stoickim spokojem powiedziala mi ze jeszcze maja czas...no wiec zdenerwowalem sie i poprosilem kierownika...facet sie troche speszyl i powiedzial ze niczego nie moze mi obiecac ale " JAKBY NIE ZNALEZLI MI PRACY TO NIE MAM SIE MARTWIC BO ODDADZA WSZELKA KASE" wiec jakim prawek ktokolwiek ma nas za cokolwiek obciązać finansowo ?!?...chyba ze uwzglednimy pizze i chinszczyzne spozywana w godzinach pracy przez pracownikow biur...PS" Kocham ten kraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...