Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczace zmiany nazwiska w PL paszporcie. Otoz wyszlam za maz we wrzesniu 2014r. I zamiast zajac sie moimi polskimi dokumentami, zajmowalam sie zielona karta itd. GC otrzymalam w lipcu 2015r. Od otrzymania karty minal miesiac a ja musze wyjechac do polski. Czytalam online, ze musze jechac do Los Angeles zlozyc wniosek osobicie. O.O Mieszkam w stanie Washington wiec ta informacja zmartwila mnie i szukam jakiegos innego wyjscia. Czytam tez, ze musze zarejestrowac zawarcie zwiazku malzenskiego w polskim urzedzie czego tez nie zrobilam. Nic nie zrobilam. Ponoc mialam na to 90 dni. Tak czy siak sa jakies inne opcje mozliwe? Czy moge wyjechac na stary paszport z aktem slubu z nowym nazwiskiem i gc? Czy beda sie czepiac na lotnisku? Myslalam, zeby tak zrobic i pojsc do urzedu w PL i tam zmienic paszport, dowod os i prawo jazdy. Czy ktos moze mial problemy w zwiazku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od tego gdzie masz napisane ze musisz rejestrowac maleznstwo i masz na to 90 dni?masz 90 dni na wyrobienie paszportu jak zmienisz swoje dane w Polskim USC ;),masz polski akt slubu

wiele osob lata na stare dane paszportu a maja GC na nowe dane,dopuki nie bedziesz miec polskiego aktu slubu z nowym nazwiskiem to Twoj paszport jest wazny i pare lat-az do konca waznosci paszportu.

Jak kupisz bilet na stare dane w paszporcie i bedziesz wracac z nowymi danymi -paszportem to mozesz miec problem aby leciec,dowiedz sie dokladnie w danej linii jak tego uniknac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć i sie nie martw. Ja mieszkam w CO i tez mi do LA nie było po drodze, wiec sprawę delikatnie mówiąc olalam. Teraz mam dwa paszporty PL na stare nazwisko i tutejszy na nowe. Przy kolejnej wizycie sobie sprawy w polskich urzędach pouaktualniam, tym bardziej, ze moj polski dowód rowńiez traci ważność, wiec wszystko zrobię za jednym zamachem. Bierz paszport, GC i akt ślubu na wszelki wypadek. Mnie dwa razy o pokazanie aktu ślubu poproszono, innych nigdy o to nie zapytano, lepiej miec na wszelki wypadek. No i oczywiście kupuj bilet na nazwisko które masz w paszporcie. Szerokich lotów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, jak pelasia - obecnie 2 paszporty, polski na stare nazwisko i amerykanski na nowe. Do tej pory nie miałam okazji na aktualizację w polskich urzędach (być może przy następnej wizycie w Polsce)... no i polski paszport właśnie stracił mi ważność. W podróż do Polski koniecznie leć z aktem ślubu i będzie OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, jak pelasia - obecnie 2 paszporty, polski na stare nazwisko i amerykanski na nowe. Do tej pory nie miałam okazji na aktualizację w polskich urzędach (być może przy następnej wizycie w Polsce)... no i polski paszport właśnie stracił mi ważność. W podróż do Polski koniecznie leć z aktem ślubu i będzie OK...

Radzę od razu go przetłumaczyć (oczywiście tłumaczenie przysięgłe), można to zrobić on line - oszczędzisz trochę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w stanie Washington wiec ta informacja zmartwila mnie i szukam jakiegos innego wyjscia.

Jeśli jeszcze nie zapomnialas ojczystego jezyka zorientuj się w polskim srodowisku bo po zachodnim wybrzeżu "grasują" konsulowie z Los Angeles i można u nich zalatwic większość spraw konsularnych, m.in. wymiane paszportu. Do nas, do PDX przyjezdzaja zawsze około września. Mysle ze do Seattle tez zagladaja. Wymienialem paszport u nich w 2013 roku i po niecałych 4 tygodniach już miałem nowy. Jeśli Ci spieszno to niestety trzeba ruszyc siedzenie i zasuwac samemu do LAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...