Skocz do zawartości

California- Szukam Mieszkania I Pracy


ngels

Rekomendowane odpowiedzi

Hello guys,

jestem 20 letnim studentem SGH na tegorocznej wymianie work and travel. Pracuję w Denver, Colorado już 5 tygodni, chciałbym zmienić miejsce zamieszkania. Dlatego zdecydowałem udać się do Californii (nie ukrywam, że kusi mnie ona ;) ). Chcę popracować trochę w Californii nad morzem, preferuję Los Angeles. Potrzebuję pomocy z załatwieniem mieszkania i pracy. Największym priorytetem jest dla mnie mieszkanie, chce mieć już ten temat załatwiony przed przyjazdem. Dlatego jeśli ktoś ma jakiekolwiek miejsce - na podłodze, w salonie, łóżko w jednym pokoju, miejsce w ogródku na namiot dajcie mi znać. Potrzebuję to załatwić jak najmniejszym kosztem, co do rentu się dogadamy w jakiś sposób. Jeżeli nic nie znajdę, to przyszły poniedziałek jestem w Los Angeles tak czy siak, pieniędzy wystarczy mi na tydzień-dwa, w tym czasie muszę wszystko ogarnąć- mieszkanie + pracę. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek kontakty/znajomych w LA i jest w stanie mnie z nimi skontaktować i coś mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Ewentualnie jakieś porady jak efektywnie szukać. Może w zamian udostępnie swoje mieszkanie w Wawie na jakiś czas, gdyby ktoś potrzebował

Z góry dzięki

ngels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a wiesz jakie sa zasady na work i travel?pracodawca zgadza sie na to ,biuro przez ktore wyjechales ze tak zrobisz?>chyba ze konczy Ci sie umowa to co innego ;)

szukac mozesz przez neta,gazete,-praca,chodzac po roznych sklepach,firmach :)

gdzie szukac lokum to taka np strona,wiele jest podobnych:

http://www.hospitalityclub.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz juz zalatwiona prace, ze tak sie zapytam. Nie wiem czym cie kusi (oprocz pogody) California, mozesz sie rozczarowac po przyjezdzie tutaj. Z praca (dobra) jest tu baaardzo ciezko. Masz kilka stron na Facebooku: Polonia United, Polska California, Socalpolonia, tam zapytaj.

To jest z Polonia Unted:

cyt.

Mam pokoj do wynajecja ,z osobna lazienka,mala kuchnia,umeblowany[lozko biorko,lawa szafa],osobne wejscie.Depozyt 400 rent 500.Prosze dzwonic 619 337 6733 lokalizacja La Mesa. For rent studio deposit $400 rent $500 city La Mesa Please call 619 3376733


Poza tym, bez samochodu jak Ty to wszystko ogarniesz?, bedzie ci bardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Odpowiadajac na posty- co do zasad work and travel- znam je, wszystko bedzie ok. Robert, kusi mnie po prostu miasto z plażą, chcę zobaczyć LA, poczuć jak to jest żyć i pracować w tym mieście, chcę je poznać samemu a nie z filmów i opowieści, czy piosenek. Nie potrzebuję dobrej pracy (i teraz też jej nie mam), chcę mieć taką z której się wyżywię, nawet w supermarkecie lub mcd.

Co do mojej sytuacji w tej chwili, to mieszkanie mam już prawie dograne w Sherman Oaks, mam nadzieję, że będzie to ciekawa okolica. Pracy będę szukał na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

To może zacznij od wizy imigracyjnej... To taki drobny szczegół - kolorowa karteczka ze zdjęciem wklejana do paszportu przez ambasadę...

Tak się bowiem nieszczęśliwie dla Ciebie składa, że USA jeszcze nie przystąpiły do Unii Europejskiej (nie wiem, może nie spełniają warunków akcesyjnych ale fakt jest faktem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrales najdrozszy rejon w calych USA, gdzie przecietna cena domu jest $1,198,000. Mieszkanie (1 bedroom) powyzej $2,000/miesiac. Studia $20,000/rok +.

Nie wiem jak wyobrazasz sobie sytuacje z wiza, ale jezeli pracujesz w branzy IT i jestes bardzo dobry, to istnieje opcja sponsorowania przez pracodawce na wize pracownicza. Ale to nie daje ani twojej zonie ani waszym dzieciom opcji legalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy najdrozsze, na manhattanie sharujac pokoj trzeba byc gotowym na wydanie tych $2k miesiecznie

los angeles wyglada conajwyzej srednio, jest klimatyczne ale i tak moim zdaniem nie umywa sie do san francisco (jesli chodzi o te uczucie bycia w kalifornii)

bedac na pierwszym lub drugim roku studiow mozesz na niemal 100% wykluczyc mozliwosc wizy h1b, bo raz ze na pewno nie masz doswiadczenia w branzy ktore jest ekwiwalentem 3 letnich studiów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...