Skocz do zawartości

Przylot Do Usa


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie możliwości wjazdy do USA. 3 lata temu byłem w Chicago na 3 miesiące na wizie turystycznej, po uprzednim wysłaniu zaproszenia przez ciotkę. Podczas pobytu po ok. 2 tygodniach podczas pływania na skuterze wodnym doszło do kolizji z innym skuterem, trafiłem do szpitala. Wniosłem pozew, za to, że osoba we mnie wjechała. Po 3 latach doszło do rozprawy. Mam być na kolejnej rozprawie do końca września w przeciwnym razie, sędzia anuluje pozew.

Czy jest jakakolwiek szansa aby tam się dostać ? Dodam, że nie mam aktualnej wizy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tutaj, ale nie chcę odgrzewać starych kotletów w innych tematach. Jakie strony polecacie do kupna biletów? Bo rozumiem, że nie bezpośrednio przez LOT. I kiedy jest najdrożej? wakacje, Święta? W sensie kiedy opłaca się najbardziej kupowac bilety i jak to się ma do małych dzieci. Czy są jakieś zniżki, czy coś w ten deseń? Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie latałem co roku, latełem LOT, bilet kupowałem zawsze w tym samym biurze w moim mieście bo okazywało się za każdym razem najtańsze (oraz bardzo rzetelne). Ceny z reguły były ~150 zł niższe od tych oficjalnych LOT'u. Z tego co mówili mi w tym biurze to ceny są uwarunkowane od okresu i kursu walut. Przykładowo dwa lata temu kiedy kupowaliśmy bilety z narzeczoną była sytuacja kiedy nie byłem pewny daty którą wybraliśmy ( nie chciałem kupować biletu wciemno i płacić za przebukowanie). Ona kupiła wpierw, a ja tylko zarezerwowałem i kupiłem 3 dni póżniej. Okazało się, że mam do zapłaty 40 zł mniej. Jeśli chodzi o okres to wakacje +/- 1 miesiąc przed/po są najdroższe, później okolice świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Najtańsze bilety zauważyłem, że są w okolicach luty-maj. Teraz szukam biletu na marzec przed Wielkanocą 2016 i widzę, że spokojnie za 2,5 tys je kupie, Gdzie na wakacyjne loty płaciłem 3.3-3,5 tys (początek lipca - początek października. Ja latam RZE - WWA - JFK i jeszcze jedno zauważyłem - loty w "pakiecie" są dużo tańsze. Kiedyś kalkulowałem czy nie lepiej leciec WWA - JFK, ale okazało się, że bilet jest tańszy o 80 zł więc głupotą było by jechać do WWA z Rzeszowa, nawet busem, szkoda czasu. Wole dołożyć 50 zł do biletu na busa i lecieć samolotem do WWA z RZE. Tyle chyba moich spostrzerzeń. Dodam jeszcze, że brałem tylko pod uwagę loty bezpośrednie z Polski bo różnica w cenie miedzy Lufthansa RZE-FRA-JFK też była w okolicaach 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli planujesz przesiadke i nie zależy Ci na programach lojalnosciowych - lepiej poszukaj na stronach które podal adam2008 lub kayak.pl skyscanner.pl itp. Mozna znaleść tanie przeloty przez inne miasta europejskie i zejść z ceny niżej niż 2.5 tys. Za niecale 3 tys obecnie można kupic bilety na floryde (wylot za ok miesiac), na którą jest DUZO mniej lotów niż do JFK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Najtańsze bilety zauważyłem, że są w okolicach luty-maj. Teraz szukam biletu na marzec przed Wielkanocą 2016 i widzę, że spokojnie za 2,5 tys je kupie, Gdzie na wakacyjne loty płaciłem 3.3-3,5 tys (początek lipca - początek października. Ja latam RZE - WWA - JFK i jeszcze jedno zauważyłem - loty w "pakiecie" są dużo tańsze. Kiedyś kalkulowałem czy nie lepiej leciec WWA - JFK, ale okazało się, że bilet jest tańszy o 80 zł więc głupotą było by jechać do WWA z Rzeszowa, nawet busem, szkoda czasu. Wole dołożyć 50 zł do biletu na busa i lecieć samolotem do WWA z RZE. Tyle chyba moich spostrzerzeń. Dodam jeszcze, że brałem tylko pod uwagę loty bezpośrednie z Polski bo różnica w cenie miedzy Lufthansa RZE-FRA-JFK też była w okolicaach 80 zł.

dzięki za info.

Też jestem z Rzeszowa jeśli chodzi o Pl, ale obecnie mieszkam w Dublinie i pewnie z tąd wolałabym lecieć. Zależy mi na braku przesiadek wiadomo jak to z małymi dziećmi: 5,3,1 rok i zastanawiałam się czy są jakieś promocje. W Rayanie dzieci do lat 2 podróżują za 30 euro ale siedzą na kolanach. Powyżej 2 lat normalna cena jak za dorosłego + podręczny + rejestrowany za opłatą. Koło marca, kwietnia by nas interesowało. Pewnie Chicago. Ja juz byłam w Chicago 2 razy i wolałabym polecieć do NY, ale mąż nigdy nie był w USA i chciałby zacząć od Chicago, abym pokazała mu stare śmiecie i przy okazji odwiedzić dalszą rodzinę, którą ostatnio widziałam 10 lat temu jak byłam w USA. Zastanawiam się czy wiele się zmieniło w Chicago przez tą dekadę? Hmm. A ponad to odprawa imigracyjna jest juz w Dublinie. Jak sobie umyslą, żeby nas nie wpuścić do USA, to przynajmniej będę wiedzieć na miejscu. Zamierzam jechać bratem i jego rodziną (2+2) i nie wiem czy nie lepiej żeby przyleciał Rayanem do nas i z Dublina wspólnie wylecieć. Jak myślicie? Chyba, że już w Wawie wprowadzili urzędników imigracyjnych i jak mają nie wpuścić do US, to przynajmniej juz będziemy wiedziec bez wielogodzinnej przeprawy przez ocean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...