Skocz do zawartości

Czy Istnieje Taka Możliwość By Zostać Na Stale (Przez Au Pair K Studia)?


hopexxb

Rekomendowane odpowiedzi

Od września idę do liceum i po skończeniu go zamierzam skorzystać z programu au pair (na 2 lata - jeżeli będzie możliwość) a następnie starać się tam dostać na studia (Oczywiście po otrzymaniu wizy studenckiej) na 3 lata. Gdy wrócę do Polski po au pair będę starał się jak najszybciej ponownie wylecieć. Załóżmy że mi się udało i po studiach mam 5 lat łącznie pobytu w USA.

I tutaj (nie wiem, chyba głupie pytanie) mogę się starać o obywatelstwo? Czytałem, że można się starać o obywatelstwo po 5 latach. Ale czy najpierw nie muszę mieć... no nie mam pojęcia...

No i w tych tematach jestem zoltodziobem nie mam bladego pojęcia wiec może będziecie się śmiać ale liczę ze mi pomożecie i powiecie jak to ma wyglądać itd.

Co do au pair - tak, jestem chłopakiem i zamierzam skorzystać... Może to dla niektórych dziwne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będziesz studiował w USA 10 lat (pod warunkiem, że będzie Cię na to stać, ale pewnie zdajesz sobie sprawę, jakie to drogie), to nie będziesz mógł się starać o obywatelstwo.

Samo przebywanie w USA nie daje do tego podstaw.

A do tego Ty będziesz tam na wizach nieimigracyjnych, tylko tymczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje taka możliwość? Jak tego dokonać? Mam zamiar jechać na au pair oraz jestem otwarty na studiowanie (podobno istnieją uczelnie, które mniej bogatszym, również zagranicznym uczniom oferują studia za darmo) ale nawet po ich skonczeniu... co dalej?

Jaka jest ewentualnie szansa na wylosowane GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj podobnych tematów, skoro już w pierwszym zadałeś takie pytanie ;)

Połączyłam oba tematy.

Żeby załapać się na darmowe studia, to musiałbyś być ponadprzeciętnie zdolny. Co nie zmienia faktu, że wiza studencka nie jest wizą imigracyjną.

Szansa na wylosowanie GC jest 50%. Albo się wylosuje, albo nie.

A na poważnie - koło 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...