Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jezeli pare lat temu, bodajze 8/9 rodzice dostali jakies dokumenty ze moga przyjechac do usa legalnie i sie osiedlic z cala rodzina, nie wiem czy to byla zielona karta czy dopiero mozliwosc dostania jej, ale pamietam ze dostali je bo ciotka jest tu osiedlona i dziadkowie byli tu przez kilka lat.. Noo ale nie skorzystali wtedy z okazji i czy moze da sie cos w tym kierunku zrobic zeby dostac zielona karte ? orientuje sie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jezeli pare lat temu, bodajze 8/9 rodzice dostali jakies dokumenty ze moga przyjechac do usa legalnie i sie osiedlic z cala rodzina, nie wiem czy to byla zielona karta czy dopiero mozliwosc dostania jej, ale pamietam ze dostali je bo ciotka jest tu osiedlona i dziadkowie byli tu przez kilka lat.. Noo ale nie skorzystali wtedy z okazji i czy moze da sie cos w tym kierunku zrobic zeby dostac zielona karte ? orientuje sie ktos ?

Procedura GC dla rodzin sluzy ich laczeniu. Jesli Twoi rodzice nie zyja w USA, to nie ma co laczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie mówię o pół milionie, które można zainwestować i wtedy się starać o zieloną kartę. :) To jest zupełnie co innego.

Znam osoby (i nie są to bajki), które przedłużyły sobie wizę turystyczną na kolejne pół roku, a potem zdobyły wizę na 3 lata. Założyły firmę i z wielką pomocą prawników zgromadziły całą dokumentację.

Wizy są przeróżne, ale niestety ich zdobycie nie jest takie proste. No i często jest kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie mówię o pół milionie, które można zainwestować i wtedy się starać o zieloną kartę. :) To jest zupełnie co innego.

Znam osoby (i nie są to bajki), które przedłużyły sobie wizę turystyczną na kolejne pół roku, a potem zdobyły wizę na 3 lata. Założyły firmę i z wielką pomocą prawników zgromadziły całą dokumentację.

Wizy są przeróżne, ale niestety ich zdobycie nie jest takie proste. No i często jest kosztowne.

w teorii mozna sobie wize przedlzuc, ale musisz miec naprawde SOLIDNE powody

ale zakladanie firmy chyba wymaga czegos wiecej, niz wiza turystyczna

zdecydowanie wymaga czegos wiecej, niz wiza turystyczna

a op raczej nie ma szans na to cos wiecej:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie mówię o pół milionie, które można zainwestować i wtedy się starać o zieloną kartę. :) To jest zupełnie co innego.

Znam osoby (i nie są to bajki), które przedłużyły sobie wizę turystyczną na kolejne pół roku, a potem zdobyły wizę na 3 lata. Założyły firmę i z wielką pomocą prawników zgromadziły całą dokumentację.

Wizy są przeróżne, ale niestety ich zdobycie nie jest takie proste. No i często jest kosztowne.

Karola - tak - ale po pierwsze prawnicy kosztuja i to duzo, po drugie nie mozna sobie po prostu otworzyc firmy, trzeba spelnic warunki dotyczace m.in. jej kapitalu itd. A E-2 zdaje sie nie daje prawa stalego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola - tak - ale po pierwsze prawnicy kosztuja i to duzo, po drugie nie mozna sobie po prostu otworzyc firmy, trzeba spelnic warunki dotyczace m.in. jej kapitalu itd. A E-2 zdaje sie nie daje prawa stalego pobytu.

kzielu, ok, o prawnikach już pisałam, że jest to kosztowne.

Mi chodzi o to, że są różne możliwości. Wiadomo, że jeśli ktoś otworzy firmę i osiągnie sukces, zacznie zatrudniać ludzi itp. do potem łatwiej przedłużyć wizę na kolejne lata albo zdobyć zieloną kartę.

Prawnicy pomagają w przygotowaniu dokumentacji, jest to porządny biznes plan, który pokazuje, że dana osoba jest cennym "nabytkiem" dla USA. :) Może to głupio brzmi, ale tak jest. Jak ktoś zdolny chce tutaj zostać i ma pieniądze na prawników, to może się udać.

Bez pieniędzy, tak jak pisaliście, chyba jedyne co pozostaje to ślub... a jak nie to powrót do Polski. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolamo, specjalne sciezki sa w przypadku roznych trybow GC. To ze ktos tak nagle z kanapy wstanie i ktoras z nich podazy jest tak prawdopodobne, ze wygram dzis na loterii. Wymagane sa albo pieniadze, osiagniecia w roznych dziedzinach, szczegolny status... Jak ktos pisze, ze wjechal na tursytycznej i teraz chcialby sobie w USA zamieszkac, uwierz mi, szanse, ze sie zalapie na ktoras sciezke sa mizerne. Rownie dobrze mozemy sobie darowac wspominanie o nich chyba, ze ktos sam spyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o firmie, nie mam nawet 5000 $ :D

Procedura GC dla rodzin sluzy ich laczeniu. Jesli Twoi rodzice nie zyja w USA, to nie ma co laczyc.

Nie wiem czy to taka procedura ale rodzice dostali te dokumenty kilka lat po tym jak dziadkowie oposcili USA, byla tam tylko ciotka i chodzi mi o to czy mozna jakos odswiezyc to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o firmie, nie mam nawet 5000 $ :D

Nie wiem czy to taka procedura ale rodzice dostali te dokumenty kilka lat po tym jak dziadkowie oposcili USA, byla tam tylko ciotka i chodzi mi o to czy mozna jakos odswiezyc to...

Z tego co piszesz bez zadnych szczegolow to nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...