Skocz do zawartości

Rozmowa Z Konsulem


qbx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu zastanawia mnie jedna rzecz . Podczas rozmowy z konsulem o zieloną kartę trzeba mu udowodnić , że będę w stanie utrzymać się w USA i nie pójdę po zasiłek .

Ale jak można mu to udowodnić ?? Wiem , że trzeba mieć odłożone kilka tys $ . I to wystarczy ?? A co z zawodem ?? czy ma on wpływ na decyzję konsula ?? Czy jednak go to nie interesuje i ważna jest kwota na koncie.

Powiem wam o sobie : Mam wykształcenie średnie bez matury (ukończone 12 lat nauki) i dyplom kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej i mienia . Ale mimo tego , że nie mam wysokich kwalifikacji zawsze dawałem sobie radę w życiu , z pracą i pieniędzmi. Aha i jeszcze jedno : co jeśli we wniosku do gc jest wpisane że mam tylko średnie wykształcenie , a w trakcie loterii robię dodatkowy dyplom i na rozmowę z konsulem idę z dodatkowym papierkiem ?

Czy to jest uznawane za oszustwo ??

Bardzo dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wsystko zalezy od kosnula. Ja mam wykrzstalcenie policealne ale u nich to chyba podchodzi caly czas pod srednie choc z definicji jak gdzies czytalem to naszej szkole policealnej blizej do junior collage i podczas mojej rozmowy nikt sie nie pytal czy mam za co sie tu utrzymac :]

To nie bedzie oszustwo, bo miedzy wynikami losowania a rozmowa jeszcze wiele sie moze zdarzyc. Gorzej jabys podal ze masz wykrsztalcenie ktorego faktycznie nie masz i nie ma szans abys przed rozmowa zdobyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsystko zalezy od kosnula. Ja mam wykrzstalcenie policealne ale u nich to chyba podchodzi caly czas pod srednie choc z definicji jak gdzies czytalem to naszej szkole policealnej blizej do junior collage i podczas mojej rozmowy nikt sie nie pytal czy mam za co sie tu utrzymac :]

To nie bedzie oszustwo, bo miedzy wynikami losowania a rozmowa jeszcze wiele sie moze zdarzyc. Gorzej jabys podal ze masz wykrsztalcenie ktorego faktycznie nie masz i nie ma szans abys przed rozmowa zdobyl

Aha rozumiem , a czy mógłbyś powiedzieć mi jakie pytania zadawał Ci konsul podczas rozmowy o gc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...