Skocz do zawartości

Wiza Emigracyjna, Sponsorowanie Przez Siostre


Kelso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym zasiegnac porady/informacji w sprawie nastepujacej.

Moja siostra od 10 lat juz jest w stanach, po slubie z obywatelem usa. Probowalem cos znalezc wiecej materialow informacyjnych dotyczacych ewentualnych sposobow mojej legalnej emigracji do niej, za programem laczeniia rodzin, niestety za duzo nie znalazlem a chcialbym wpierw troche wiecej wiedziec.

Glowne pytania:

Wymogiem z tego co rozumiem jest to aby osoba sponsorujaca byla obywatelem, a nie rezydentem?

Jak w kilku krokach wyglada ten caly proces?

Co jest wymagane w kwestiach finansowych i warunkow do spelnienia od sponsorowanego i sponsorujacej?

Ile wynosi taki okres oczekiwania?

Obecnie mam wize turystyczna do usa wazna jeszcze dosc dlugo, dodatkowo bylem juz w usa kilkukrotnie, czy to wplywa jakos na ten sposob emigracji?

Z mojej strony, jestem po studiach z 2letnim doswiadczeniem w IT, biore tez udzial w tegorocznej loterii o zielona karte, i tu rowniez pytanie - czy to tez jakos wplywa na caly proces?

Probowalem tez cos tu na forum znalezc, znaczy temat podobny ale niestety jeszcz mi sie nie udalo, jesli przeoczylem to przepraszam :)

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) rodzeństwo mogą sponsorować tylko obywatele

2) proces jest z grubsza opisany na stronie ambasady: http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/family_based_categories.html

3) czas oczekiwania w tej kategorii (F4) to jakieś 12-13 lat

4) wiza turystyczna ani udział w loterii nie wpływa na proces sponsorowania Ciebie przez siostrę

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzeństwo może być sponsorowane tylko przez obywateli, trwa to około 13 lat w tej chwili, wiza turystyczna i loteria nie maja żadnego wpływu. Siostra musi regularnie rozliczac się z podatkow i miec odpowiednie zarobki w momencie Twojego interview w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

Rozumiem ze po zlozeniu I-130 oczekuje sie na jakies info az do momentu interview w Warszawie, ktory mniemam iz jest ostatnim etapem ?

Najpierw się oczekuje na zatwierdzenie petycji której termin w tej kategorii nie ma żadnego znaczenia, później po tych 13 latach jak priority datę jest current, odzywa się NVC po dokumenty. Później jest ambasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...