Skocz do zawartości

Pytanie O Maturę


Fenek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zdaję sobie sprawę, że temat był wałkowany milion razy, ale mam nadzieję że mi wybaczycie, bo wciąż mam pewne wątpliwości. Razem z żoną chcemy wysłać zgłoszenie na dv-2017. Ja mam maturę, ona ma ukończoną szkołę średnią (12 lat), ale bez matury. Kilkakrotnie natknąłem się na tym forum na informację, że bez matury też można wziąć udział w loterii, tylko trzeba zaznaczyć w sekcji dotyczącej edukacji "High school, no degree". Potwierdzają to również informacje na stronie http://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/

Natomiast np. na tej stronie https://checkout.usadiversitylottery.com/register.phpmożna zrobić "test" na to, czy dana osoba się kwalifikuje, czy nie. Wynika z niego, że po zaznaczeniu "high school, no degree", jest się dyskwalifikowanym. Taką informację znalazłem też w kilku innych miejscach. Czy w takim razie nie jest przypadkiem tak, że słowo "degree" odnosi się do świadectwa ukończenia ostatniej klasy liceum, a nie świadectwa maturalnego?

Wysłałem też pytanie do ambasady, opublikuję tu odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko dla formalności, wklejam odpowiedź z warszawskiej ambasady:

"

Szanowny Panie,
Dziękujemy za korespondencję. Świadectwo ukończenia szkoły średniej, czyli ukończenie 12-letniego cyklu nauczania kwalifikuje do udziału w loterii. Egzamin maturalny nie jest wymagany. Prosimy zaznaczyć odpowiedź, która najlepiej Pana zdaniem określa poziom edukacji.
Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.
Z poważaniem,
Correspondence Unit
Consular Section
U.S. Embassy, Warsaw"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiadectwem ukonczenia szkoly sredniej w polsce jest swiadectwo koncoworoczne

dla nich twoj egzamin maturalny

nawet sie nie zglaszaj

nie wprowadzaj w blad. matura nie jest obowiazkowa. swiadectwo szkolne jest potwierdzeniem ukonczenia klasy a matura cos jak dyplom ze cos niby umiesz i daje przepustke na studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...