Skocz do zawartości

Co Dalej Gdy Upłynie Termin Wylotu


vonhorn

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy lata temu miałem wyjechać na stałe do USA (sponsorowanie rodzinne). Wszystkie badania i procedury miałem już za sobą. Na wyjazd miałem pół roku. Niestety w tamtym czasie pojawiły się problemy rodzinne *choroba matki) i musiałem zostać w Polsce. Czy jest możliwość żeby odnowić ten proces i czy tym razem musiałbym czekać kolejne 10 lat? Wciąż jestem kawalerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli już tylko wyjazdy turystyczne mi zostają bo cholera wie czy ojciec dożyje następnych 10 lat :( mam nadzieję że nie wpłynie ta sprawa negatywnie na wizę turystyczną.

Zadzwon do NVC i sprawdz - bo o ile dobrze pamietam - petycja I130 generalnie jest wazna bezterminowo (przynajmniej IR-1/CR-1 jest) o ile petitioner caly czas zyje a beneficiary dalej spelnia warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do NVC i sprawdz - bo o ile dobrze pamietam - petycja I130 generalnie jest wazna bezterminowo (przynajmniej IR-1/CR-1 jest) o ile petitioner caly czas zyje a beneficiary dalej spelnia warunki.

Byc moze, ale on juz przeszedl caly proces, tylko nie wjechal do USA w przeciagu tych 6 miesiecy. Na moje oko pozamiatane, ale co ja tam wiem, zdecydowanie szukac i pytac madrzejszych.

Cos mi sie tez przypomina ze jak szwagierka nie ciagla dalej procesu to chyba po 2 latach od pierwszego zawiadomienia czy jakos tak dostala list z NVC, ze jezeli nadal nic nie bedzie robic to sprawe zamka i jak zmieni zdanie to bedzie musiala skladac nowe I-130 i od nowa czekac az petycja bedzie current. Ale to tez bylo lata temu, wiec kto wie czy sie moze przepisy nie zmienily albo mnie pamiec zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...