Skocz do zawartości

Wyprawa Usa 04/05 2016


iwonasebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wraz z mężem poszukuje osób chętnych na wspólny wypad do USA na okres ok 3 tygodni.

Wstępny plan wyjazdu do USA

Termin: 29/30.04.2016 – 22/23.05.2016

Wylot: Warszawa-Orlando/Miami bądź Phoenix

( w zależności na co się zdecydujemy )

Powrót: San Francisco bądź Salt Lake City/LA – Warszawa

Trasa przejazdu (w przybliżeniu) :

- Miami/Key West

- Cape Canaveral/Kennedy Space Center

- Orlando

- Daytona Beach/ tor wyścigowy

- St. Augustine

- Nowy Orlean

- Dallas

- Rosewell

- Phoenix

- Sedona

- Grand Canyon

- Monument Valley (za wstęp trzeba płacić, gdyż park podlega pod Indian)

- Moab

- Arches NP

- Antelope Canyon (za wstęp trzeba płacić, gdyż park podlega pod Indian)

- Canyolands

- Bryce Canyon

- Zion NP

- Las Vegas

- Los Angeles

- Death Valley

- Monterey

- Yosemite NP

- Yellowstone

- Salt Lake City

- Napa Valley

- San Francisco

Koszta:

Wspólne

- Wynajęcie samochodu (1700 – 3000$) w zależności od tego skąd weźmiemy

- Nocleg ok 90$ x 23 dni

- Paliwo ok 1100$

- Wstęp do parków NP ok 160$ na 5 os

Łącznie: ok (5030$-6330$)x3,80(kurs dolara)= (19114-24054zł)/5 osób

Na osobę wychodzi: ok 3823-4811zł

Dodatkowe indywidualne koszta to:

- wiza 160$ ok. 608 zł (cena pewnie nie zmieni się do końca roku/wszystko zależne jest od kursu dolara)

- bilet lotniczy (cena będzie zależała od promocji/opcji połączeń)

- ubezpieczenie na czas podróży

- wyżywienie (najlepiej policzyć ile dziennie chciałoby się wydać)

- dodatkowe wejścia do zwiedzanych miejsc (orientacyjnie mogę wyliczyć, jak będziemy wiedzieli co chcemy zwiedzać)

- przyjemności

Tak w skrócie przedstawia się cała wyprawa. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam w kosztach. W razie dodatkowych pytań proszę pisać iwonasebek@onet.pl

Pozdrawiam i czekam na chętnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na trzy tygodnie, to macie strasznie dużo do zaliczenia! :)

My planujemy trzy tygodnie i wstępnie miało być z SF do Miami (razem z Key West), ale ostatecznie odrzuciłyśmy SF i startujemy z LA, żeby nie gnać na złamanie karku.

Za wjazd do Grand Canyon też trzeba zapłacić. Przynajmniej takie info znalazłam na stronie parku, kiedy siedziałam nad planowaniem naszego wyjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noclego $90 na osobę czy za 4 osoby? bo z opisu (i kalkulacji) wygląda jakby za 4 - szczerze to chyba jest to nieosiągalne. Rok temu w podobnych terminach na FL płaciłam 80-100 za pokoj 2 osobowy w zwykłych (ale nie najgorszych) motelach. Więc liczyłabym 180-200 za noc za 4 osoby, co daje max $8860...

i zeby nie bylo, to nie hejt, tylko droba uwaga do założeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno da sie "zaliczyc".

Mlodziez to nie pamieta ale starsi forumowicze slyszeli zapewne o amerykanskim filmie pt. "Jezli dzis wtorek to jestesmy w Belgii". Oni tak wlasnie zaliczali kolejne kraje.

Tak jest zreszta do dzis. W dwa tygodnie robia objazd od Londynu do Rzymu ptrzez Francje, Niemcy, Szwajcarie, Austrie a po powrocie niezbyt kojarza gdzie byli i co widzieli. Cala okolica i tak im zazdrosci pobytu w EUROPIE bo to jest marzenie kazdego Amerykanina - zobaczyc. Nie kazdego jednak stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noclego $90 na osobę czy za 4 osoby? bo z opisu (i kalkulacji) wygląda jakby za 4 - szczerze to chyba jest to nieosiągalne. Rok temu w podobnych terminach na FL płaciłam 80-100 za pokoj 2 osobowy w zwykłych (ale nie najgorszych) motelach. Więc liczyłabym 180-200 za noc za 4 osoby, co daje max $8860...

i zeby nie bylo, to nie hejt, tylko droba uwaga do założeń ;)

Dzięki za informacje :-) ja już byłam w Stanach w zeszłym roku i uwierz mi da się taką cenę osiągnąć tylko trzeba mieć na to sposób.

Pozdrawiam

Jak na trzy tygodnie, to macie strasznie dużo do zaliczenia! :)

My planujemy trzy tygodnie i wstępnie miało być z SF do Miami (razem z Key West), ale ostatecznie odrzuciłyśmy SF i startujemy z LA, żeby nie gnać na złamanie karku.

Za wjazd do Grand Canyon też trzeba zapłacić. Przynajmniej takie info znalazłam na stronie parku, kiedy siedziałam nad planowaniem naszego wyjazdu :)

Hejka,

jest dokładnie napisane, że to wstępny plan i nie jest tam napisane, że to wszystko chcemy zobaczyć :-). W chwili kiedy znajdą się chętne osoby na wypad będzie się ustalać co warto zobaczyć a co ominąć

Oczywiście, że trzeba płacić za każdy wjazd do NP. Jednak jak się poszuka to można ładnie zminimalizować opłaty za wstęp do Parków :-).

Pozdrawiam

Nie da sie tego wszystkiego zobaczyc, chyba ze chcecie spedzic 3 tyg w samochodzie

A czy każdy punkt wyszczególniony w planie musi być zwiedzany w 100%? No chyba raczej nie. Wiem co piszę, bo już byłam w Stanach i w tamtych miejscach. Wiem na czym skupić uwagę. Jednak chcę, aby osoby z grupy miały możliwość wybrania i po ewentualnej dyskusji dojść do jakiegoś porozumienia.

Jednak jak widzę wszyscy są tylko negatywnie ustosunkowani to tego wszystkiego i tak ciągle krzyczą, że za dużo potrzeba na to kasy. Niestety to nie jest darmowa wycieczka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno da sie "zaliczyc".

Mlodziez to nie pamieta ale starsi forumowicze slyszeli zapewne o amerykanskim filmie pt. "Jezli dzis wtorek to jestesmy w Belgii". Oni tak wlasnie zaliczali kolejne kraje.

Tak jest zreszta do dzis. W dwa tygodnie robia objazd od Londynu do Rzymu ptrzez Francje, Niemcy, Szwajcarie, Austrie a po powrocie niezbyt kojarza gdzie byli i co widzieli. Cala okolica i tak im zazdrosci pobytu w EUROPIE bo to jest marzenie kazdego Amerykanina - zobaczyc. Nie kazdego jednak stac.

Uwielbiam tekst w stylu "młodzież"..ja cię kręcę ludzie co wy macie w tych głowach? Wszystkich do jednego wora?? A może warto byłoby się zastanowić nad tym czy tamta ekipa np jeździ i imprezuje to może nie pamiętać.

A skąd wszyscy wiedzą, że jest w planach zobaczyć wszystko?? Czy wy nie znacie pojęcia "wstępny plan"; "około" ?? Chyba raczej nie skoro wszyscy mają takie pojęcie,

Przecież to normalne, że trzeba mieć trochę więcej pieniędzy bo różnie to bywa, różne są sytuacje. A jeśli ktoś wyjeżdża na taki wyjazd z odliczoną kasą co do złotówki to jest dla mnie niepoważny i nie ma pojęcia o podróżowaniu. Zawsze trzeba mieć widełki. Koszta podałam orientacyjnie, aby wiadomo było ile mniej więcej trzeba będzie wydać na podróż.

Niestety Polacy potrafią tylko pisać, że czegoś się nie da i marudzą, Więcej optymizmu i pozytywnego nastawienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli odebrałaś mój komentarz jako negatywne nastawienie.

Chyba za mało :) :) :) postawiłam ;)

Powodzenia na wyjeździe! :)

Joanna zrozumiałam znaczenie twojego posta :) tylko uwierz mi sporo ludzi jest tak negatywnie ustosunkowana to kosztów, że szkoda gadać. Ludzie myślą, że wszystko jest za darmo :( . Tak nie jest i nie było.

A z noclegiem naprawdę ta się zjechać do takiej ceny. Tym bardziej, że ja to podałam w kwestii około. Dorosły człowiek powinien wiedzieć, że może wyjść więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...