Skocz do zawartości
AndrzejG

Bardzo Długi Czas Oczekiwania Na Paszport Z Wizą Po Odbyciu Rozmowy Z Konsulem. Brak Rejestracji Peteycji I-797 W Systemie Pims, Wiza H1B

Recommended Posts

Witam wszytskich zainteresowanych,

Chciałem podzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi osobami swoim bardzo negatywnym doświadczeniem odnośnie wic H1B, Nasz prawnik który reprezentował nas w procesie wizowym rekomendował tzn "premium processing" za co trzeba było dodatkowo zapłacić $1250. W obecnej Sytuacji warto sie zastanowić czy warto wydać te pieniądze.

30 września skończyła sie ważność mojej wizy, więc umówiłem się na spotkanie z konsulem w Warszawie. Swoje spotkanie miałem niefortunnie 13 października (nie jestem przesądny). W czasie rejestracji pani w okienku przekazała mi informację, że moja petycja jest niewidoczna w systemie informatycznym w konsulacie, po czym wysłała maila do działu w Kentucky o uzupełnienie tych informacji w systemie PIMS. Powiedziała też, że tak sie czasami zdarza i to opóźni moj process o ok 2-3 dni, ale z tego co zdążyłem się zorientować to rzadko się teraz nie zdarza aby wszystkie dane w systemie były wprowadzane na bierząco. Ja swoją petycję odebrałem 10 września więc raczej było sporo czasu na jej zarejestrowanie.

Od czasu mojego spotkania minęło już 15 dni (jest obecnie 28 października) Ostatnią informacją jaką dostałem z konsulatu to taka, że moja wiza jest w postępowaniu administracyjnym i taki proces może trwać nawet do 60 dni. Nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Nie wiem jak mam zareagować na te odpowiedź ponieważ moj pracodawca może nie zapłacić mi za ten czas, który musze spedzić w Polsce na oczekiwanie na mój paszport. Gdy chce sprawdzić status mojego paszportu to otrzymuje informację zwrotną: "There is no status update available for the passport number submitted" Informacja ta nie nastraja zbyt optymistycznie ponieważ nikt w Ambasadzie nie potrafi odpowiedzieć na pytanie na jakim etapie jest teraz moja wiza. Tylko wciąż informacja, że wiza jest w porcesie administracyjnym.

Sytuacja jest dla mnie wyjątkowo niekomfortowa ponieważ mam związane ręce i jakby to powiedzieć jestem w sytuacji bez wyjścia i wygląda na to że musze tylko czekać na jakąkolwiek informację z konsulatu lub kuriera TNT.

Chciałem zapytać, czy ktoś z Was miał podobną sytuację, i w jakim czasie otrzymał swój paszport z wizą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Dzisiaj dostałem informację o moim paszporcie, i moge go sobie odebrać.

To tylko taka przestroga dla innych, żeby zrobili wszystko co jest tylko możliwe i sprawdzili czy ich petycja zostala zarejestrowana w systemie PIMS.

Ja miałem czekać 2-3 dni a czekałem 25dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×