Skocz do zawartości

Dalsze Kroki Po Przyznaniu Wizy.


Mateusz20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Boziu, ten system ubezpieczenia jest dla mnie mega ciezki do zrozumienia, jakas czarna magia. Chyba bede musiala poprosic narzeczonego, zeby poswiecil mi kilka razy po kilka godzin, zebym mogla to zrozumiec...

Zakladajac ze on to rozumie :) Generalnie ten system jest bardzo prosty - wszyscy po kolei zarabiaja a placi pacjent :) W zwiazku z tym dobrze byc po drugiej stronie i pracowac w sluzbie zdrowia (poza tym ze najpierw trzeba wylozyc gigantyczna kase na nauke :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche rozjasnienia

PCP to primary care physician lekarz pierwszego kontaktu

Out of Pocket- to maksymalna kwota roczna ktora ewentualnie zaplacimy (na osobe/ na rodzine )

network - siec wyznaczonych punktow opieki medycznej

pozdrowienia z pd Europy

Dla uzupełnienia wkleję przykładową rozpiskę dwóch planów.

ins.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ubezpieczenia z Polski nie dzialaja na GC, a tylko na wizach nieimigracyjnych, dlatego roznica miedzy 100K i 500K to tylko $50 w skladce, ale sama nigdy takiego nie mialam, wiec niech sie jeszcze wypowie ktos bardziej zorientowany w temacie. No i oczywiscie te tabelki co byly wklejane wyzej nie obejmuja skladki, ktora moze byc $100-1000 miesiecznie czy pewno nawet wyzsze, zalezy ile osob i jaki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. System ubezpieczeń medycznych w USA jest może rzeczywiście zagmatwany, szczególnie dla imigrantów. :) Ale są osoby, które Wam w tym pomogą. My wybraliśmy się do głównej przychodni w mieście, w którym zamieszkaliśmy i przydzielili nam agentkę, która nam wszystko wyjaśniła, powiedziała, gdzie się zarejestrować, jakie papiery są potrzebne itp. Później musieliśmy przez Internet wypełnić ankietę o naszym stanie zdrowia, zarobki, wszystkie dane i zostało nam przydzielonych kilkadziesiąt różnych pakietów medycznych, z których musieliśmy wybrać jeden. Zajęło nam to trochę czasu, a jak czegoś nie rozumieliśmy, dzwoniliśmy na infolinię, gdzie zawsze nam pomogli.

Tutaj naprawdę jest masa pomocnych ludzi. Jak komuś ciężko się rozmawia na początku przez telefon, zawsze może się wybrać do danej firmy ubezpieczeniowej i tam o wszystko się dowiedzieć. I należy to zrobić jak najszybciej, a najważniejsze przed 15 danego miesiąca, żeby ubezpieczenie działało od 1 kolejnego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia ktore oferuja pracodawcy zdecydowanie sa cos warte - to jest absolutna podstawa i pakiet benefitow ktory pracodawca oferuja powinien byc jednym z kluczowych punktow wyboru pracodawcy - generalnie wszystko inne jest drozsze i gorsze. Zaleznie od pracodawcy, oplaty za to ubezpieczenie sa najnizsze i maja stosunkowo najnizsze deductible.

Moj pracodawca oferuje 3 poziomy ubezpieczen - te z najdrozszymi miesiecznymi oplatami ze na nie ma najnizsze deductible, to najtansze ma najwyzsze. W tym najtanszym deductible dla jednej osoby to zdaje sie $1.6k, dla 3 osob - $4k.

Obamacare to generalnie program ktory mial sprawic wrazenie ze ubezpieczenia zdrowotne beda bardziej dostepne. W praktyce sprowadza on sie do tego ze wymaga od kazdego posiadania tego ubezpieczenia (inaczej kara placona do IRSu), nie pozwala ubezpieczycielowi odrzucic kogos ze wzgledu na pre-existing conditions (np. ciaza czy rak), przy udokumentowanych niskich dochodach mozna dostac dofinansowanie. Natomiast zwykle te ubezpieczenia (z tego co wiem) sa drogie i maja bardzo wysokie deductible. W praktyce Obamacare tylko wtedy jezeli pracodawca nie daje Ci ubezpieczenia (wiekszosc sensownych Ci da).

Kazde normalne ubezpieczenie obejmuje wypadki i zwykle ma maksymalna kwote po osiagnieciu ktorej kaza Ci sp*******c ;-) ale ona jest zwykle liczona w milionach $ wiec trzeba sie porzadnie rozchorowac zeby ja osiagnac (natomiast osiagniecie jej nie jest niemozliwe - osobiscie znam osobe - dziecko z ciezko wada serca ktorej takie ubezpieczenie sie skonczylo).

Hope this helps. Ja w sumie o Obamacare jakos wiele nie wiem, wiec moze inne osoby pracujace w sluzbie zdrowia poprawia / dodadza...

Generalnie badz gotowy na wydatki - nawet jak masz ubezpieczenie a szczegolnie jak go nie masz. Przecietna wizyta z dzieckiem u lekarza to ~$150.

I rozjaśniło się w sprawie ubezpieczeń. Dzięki.

Dla zainteresowanych znalazłem coś więcej o Obamacare.

http://3obieg.pl/glowne-zasady-obamacare-widziane-usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest jak bede na zielonej karcie to spokojnie sobie moge byc na ubezpieczeniu z Polski typu karta planety mlodych itd ?

chyba tak bo co to koliduje ?

Byc to sobie mozesz tylko bedzie ona całkowicie bezużyteczna.

W kwestii artykułu powyżej - Medicaid często dla imigrantów jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...