Skocz do zawartości

Ryzyko Utraty Zielonej Karty 6 Miesięcy Poza Usa Bardzo Pilne


Marcin1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich.

Przyleciałem do Usa kilka dni temu. Przebywałem w Polsce 178 dni. Jednak miałem nieprzyjemną rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku. Wpisał w paszport zę byłem 6 miesięcy poza USA. Zadawał pytania gdzie mieszkam, czy pracuję czu mam tu rodzinę i żonę. itd.Powiedział że stany traktuje turystycznie i że wysłany do mnie zostanie na adres jakieś pismo ( nie wiem czy nie z sądu )

Powiedzcie co mam robić, bo najadłem się strachu a chcę tu życ i mieszkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A na tym forum przeczytałem, że na zielonej karcie można wyjechać z USA nawet do roku. Za pierwszym razem wpuszczają bez problemu a za kolejnymi takimi razami może być problem. Ale ktoś właśnie zaznaczył, że ten pierwszy raz się nie czepiają.

Ktoś nawet napisał, że teoretycznie jest możliwe, że jak masz wize na pierwszy wjazd (zaraz po wygraniu loterii). Możesz wjechać, obrócić się na pięcie i wrócić do PL jeszcze na rok (jak będziesz miał kogoś kto odbierze GC pod wskazanym adresem). Troche się zdziwiłem, że taka afera o pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A na tym forum przeczytałem, że na zielonej karcie można wyjechać z USA nawet do roku. Za pierwszym razem wpuszczają bez problemu a za kolejnymi takimi razami może być problem. Ale ktoś właśnie zaznaczył, że ten pierwszy raz się nie czepiają.

Ktoś nawet napisał, że teoretycznie jest możliwe, że jak masz wize na pierwszy wjazd (zaraz po wygraniu loterii). Możesz wjechać, obrócić się na pięcie i wrócić do PL jeszcze na rok (jak będziesz miał kogoś kto odbierze GC pod wskazanym adresem). Troche się zdziwiłem, że taka afera o pół roku.

Kolega Marcin1982 prawdopodobnie już swój pierwszy rok poza USA wykorzystał. Wydaje mi się, że sprawa dotyczy późniejszego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...