Skocz do zawartości

H4 A Prawo Jazdy/ssn Denial Letter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam szybkie pytanko. Moja zona (wiza h4) ubiega sie o prawo jazdy (stan NY)

Spelnila wszystkie wymogi (lacznie z SSN denial letter) i uzykala learner's permit. Po ok 2 miesiacach zdala egazamin i zamiast upragnionego dokumentu, w poczcie przyszlo wezwanie do DMV w celu kolejnej weryfikacji poniewaz zona nie ma SSN.

Wspominaja w liscie ze potrzebny jest denial SSN letter ale przeciez moja zona juz to przechodzila 2 miesiace temu! Juz jeden taki denial letter zakceptowali bo przeciez inaczej by nie wydali je learner's permit! Gdzie tu logika? Wiem ze taki denial letter jest wazny tylko 30 dni no ale gdy go akceptowali za pierwszym razem to byl jeszcze oczywiście wazny.

Czy jest szansa ze po prostu ktos popelnil blad i wystarczy ze ja tam pojde i sprawe wyjasnie?

Czy jednak to normalna procedura i trzeba kolejny denial letter z SSN office wyciągać?

Probuje sie dowiedziec jak najwiecej wczesniej poniewaz kazda taka wyprawa do miasta w ciągu tygodnia jest dla nas wielkim wyzwaniem (mamy 2 letnie dziecko, żona jest w 9 miesiącu w ciązy a ja pracuje na pelen etat). Więc jeśli można uniknąć kolejnej bezsensownej wyprawy do urzędu to byloby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Logika jest taka, niestety, ze kiedy ja ide odnawiac prawo jazdy, to za kazdym razem niose paszport amerykanski i potwierdzenie adresu, mimo, ze pare lat temu kiedy odnawiali mi paszport bylam obywatelka, i wczesniej kiedy mi odnawiali tez bylam obywatelka i tez mieszkalam pod tym samym adresem.

W NY, NJ, PA podchodza dosc zasadniczo do weryfikacji i mimo, ze w teorii to Ty masz racje, w rzeczywistosci oni musza wszystko sprawdzic po kilka razy nawet jesli to sie kloci z zasadami logiki... Znam kilka przypadkow takich jak Twoj i z tego co wiem, prawie kazda osoba po zdaniu egzaminu dostarczala ponowny list z Social Security - list, ktory byl wydany wygasl wczesniej i oni chca teraz nowy. Wiem, ze sporo osob na wiza studenckich ma ten sam problem. W stanie PA nawet odnowienie prawa jazdy na wizie studenckiej zajmuje czasem do 6 tygodni, bo DMV czeka na potwierdzenie wszystkiego przez glowny office w Harrisburgu. I sprawdzaja wszystko ponownie, mimo - ze tak jak i u Was - nic sie nie zmienilo.

Rozumiem, ze masz ciezka sytuacje jesli chodzi o ulozenie czasowe takiej wyprawy (bo chyba tak to nalezy nazwac), ale osobiscie nie sadze abys to obszedl w inny sposob niz Ci zasugerowali w liscie. Tak jak napisalam wczesniej - znam kilka osob, ktore mialy dokladnie to samo co Wy i dokladnie taka samo to wygladalo. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam. Po przeczytaniu Waszych odpowiedzi postanowiliśmy od razu wiec uderzyc do ssn administration po denial letter.

Zona wlasnie stoi w kolejce ... a ja siedze z młodym w aucie :wacko: No ale co zrobic. Potem prosto do DMV i mam nadzieje ze wreszcie na jakis czas to bedzie z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam. Po przeczytaniu Waszych odpowiedzi postanowiliśmy od razu wiec uderzyc do ssn administration po denial letter.

Zona wlasnie stoi w kolejce ... a ja siedze z młodym w aucie :wacko: No ale co zrobic. Potem prosto do DMV i mam nadzieje ze wreszcie na jakis czas to bedzie z glowy.

Wszystko sie udalo. Fajnie, ze tym razem zona mogla uzyc learner's permit jakos dowod tożsamości dający od razu 6 punktów na 6 wymaganych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...