Skocz do zawartości

Pytanie O Wize


Pat123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie.

Chcialbym wyleciec z moja dziewczyną do Stanow, ona była w tamtym roku u siostry i dostała wize bez problemu na 10 lat.

Czy opłaca mi się starać o wize turystyczną, jeśli nie mam tam żadnej rodziny i wgl jest jakaś szansa na jej otrzymanie?

Chodzę do szkoły, mam 18 lat.

Byłem w Holandii na wakacjach w pracy, jestem niekaralny.

I takie pytanie, czy patrzą pod uwagę karalność rodziny czy tylko osoby, która sie stara o wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie, czy patrzą pod uwagę karalność rodziny czy tylko osoby, która sie stara o wize?

To jest "ciekawe" pytanie, które wzbudza w czytających chyba nic innego jak tylko podejrzliwosc :)

Jezeli rodzina nie jest w Stanach, to chyba nie ma to zadnego znaczenia (w sensie, ze nie wpisujesz nic w formularzu). Bo oczywiście jesli zapytają Cię co rodzina (ojciec/matka/etc) robi, a ty powiesz, ze "siedzi" czy coś - no to wiadomo, zonk...

Co do reszty to szansa zawsze jest, ale wszystko zalezy i musisz odpowiedziec na następujące pytania (między innymi): jaka to szkoła? Kiedy ją skończysz? Co chcesz robic pózniej? Kto sponosruje wyjazd? No i oczywiście gdzie i na jak długo chcesz... no właśnie - "wyleciec"? Zobacz jak sformuowałeś to pytanie - słowo "wyleciec" od razu sueruje "wyjechac" i nie wrócic... Czasem takie drobiazgi mają w rozmowie znaczenie...

Pomoc moze Ci fakt, ze dziewczyna była juz w USA i wróciła jak nakazali (zakładam, ze tak było). O ile pamiętam wpisuje się w aplikacji osobę towarzyszącą, a jeśli jest to osoba, której wczesniej zaufali i nie "zawiodła", to jest ok. Przynajmniej takie jest moje doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps kolejnym razem pisz jeden temat post

A co do tej karalności to nigdy nie slyszalem aby wizy ktoś nie dostał za takie cos bo nawet w formularzu nic o tym nie ma

Za to za wiele nawet zagranicą dostaniesz NIE jak ktos się dowie jak 2/3 najbliższej rodziny siedziala.chyba ze masz inne doświadczenie to gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DS160 jest pytanie o ostatnie prace wykonywane przez 5 lat do tyłu, także możesz to tam wpisać.

Pewnie tam też coś zwiedzałeś, więc załapie się to może nawet do wizyt turystycznych za granicą, o które też często pytają młode osoby.

Jako, że aktualnie się uczysz i nie masz dochodów, to zapewne na rozmowie będzie pytanie: kto opłaca wyjazd? oraz Czym zajmują się rodzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...