Skocz do zawartości

Szczepienia Po Ślubie Z Obywatelem W Usa


Daffodil123

Rekomendowane odpowiedzi

kzielu dobrze mówi, nie jest potrzebna, choć może się przydać

U mnie lekarz i tak nie zaufał przetłumaczonej karcie szczepień z Polski ;) wysłał mnie na badania krwi tego samego dnia, żeby określić jakie mam przeciwciała (pobrali dużo małych próbek). Po spojrzeniu na wyniki powiedział, że wszystko jest OK i że żadne szczepienia nie są mi potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obawiam sie, ze to na nic sie zda. Czy ktos sie orientuje ile takie badania bedzie mnie kosztowac ?

Ja mialam przetlumaczona karte szczepien przez lekarza w Polsce i mi uznali, zabraklo mi 4 szczepien za cala wizyte u lekarza + szczepienia 3 lata temu do zielonej karty zaplacilam okolo 500$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wizyta u lekarza (bez szczepień) kosztowała $200, a badania krwi i moczu kosztowały mnie $156 (amount billed była $609, ale większość pokryło ubezpieczenie zdrowotne od pracodawcy, potraktowane jako preventive care).

EDIT: post edytowany po sprawdzeniu historii ubezpieczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłam $250 za same badania. Miałam książeczkę szczepień którą sama przetłumaczyłam. DTap jest ważne tylko przez 10 lat, więc jak miałaś to szczepienie jako dziecko to musisz je ponowić. W dzieciństwie dostałam szczepionkę na różyczkę, ale nie miałam na odrę, a tutaj szczepionka na różyczkę i odrę jest razem, wiec na to tez mnie musieli zaszczepić. Uniknęłam tylko szczepionki na ospę, bo przechodziłam ja w dzieciństwie, a ona była najdroższa. Za szczepienia zapłaciłam $150.

Do tego dochodzi jeszcze szczepienie na grypę jeżeli badania przechodzisz w okresie szczepień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli starasz się o AoS, a Twoje badania z ubiegania się o wizę K1 nie straciły jeszcze ważności - to nie musisz ich od nowa wykonywać.

Do mojego pakietu AoS - dołączyłam po prostu kopię badań od lekarza z Polski (Vaccination Documentation Worksheet).

Z instrukcji do I-485 - punkt "7. Medical examination"

When required, submit a medical examination report on Form I-693, Report of Medical Examination and Vaccination Record.
Individuals applying for adjustment of status:

C. Fiancé(e)s:
If you are a K-1 fiancé(e) or K-2 dependent who had a medical examination within the past year as required for the nonimmigrant fiancé(e) visa, you only need to submit a vaccination supplement, not the entire medical report. You may include the vaccination supplement with your Form I-485."
Link poniżej:
Więcej o AoS piszemy w kategorii dotyczącej wizy narzeczeńskiej K1 - http://forum.usa.info.pl/forum/120-wiza-narzeczenska-k-1/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...