Skocz do zawartości

Rachunek Za Leczenie


Borubar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka miesiecy temu miałem wypadek w San Francisco. Byłem ubezpieczony na 100k usd. Rachunek za leczenie szpitalne wyszedl 124k USD, jednak szpital niby powiedział, że ma jakaś umowe z ubezpieczycielem I cała kwota zostanie pokryta.

Tydzień temu dostałem list, że mam do zaplacenia 70k USD.(przebywam juz w pl). Podobniez ubezpieczyciel nie dostał odpowiednich dokumentow lub nie wiadomo o co chodzi.

Co w takiej sytuacji? Dodam, że nie mam ani grosza na splate takiego dużego rachunku. Jakiego kolejnego kroku Moge sie spodziewac z ich strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

124k USD??? lol... a tak na serio to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac, co pokazuje jak chory to jest system. "Sluzba zdrowia" w USA jest najdrozsza na swiecie i wcale nie najlepsza... gdzies ostatnio czytalem ze nawet nie w 1 dziesiatce, daleko za Szwecja, Niemcami czy Francja ktore maja single payer.

Moze Sanders (jak wygra) w koncu rozwali ten chory system i wprowadzi single payer w tym kraju, bo Obama obiecal, a wyszlo jak zwykle gowniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pewnie dadzą spokój, ale jak miales SSN to będzie na nim wisiało. Historia że ubezpieczyciel mial wszystko zapłacić zupełnie się kupy nie trzyma.

Sanders nawet jak wygra (na co raczej szansę ma marne) to za przeproszeniem kupe zrobi prędzej bo w tym całym systemie zarabiają wszyscy po kolei i wszyscy Ci zarabiający będą mieli kogoś w kongresie kto ich będzie popieral. Zbyt duże pieniądze w tym siedzą żeby cokolwiek się zmieniło. Niestety dla pacjentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli nie mam tej kasy na koncie, ani nic nie jest przepisane na mnie? Nie wezme patryka I nie powiem, czary mary, chce dolary.

Jeżeli bedzie sprawa w sadzie badz bede mial wyrok to w systemie bedzie? Wiza baj baj?

Prawnie chyba nie moga wejść na moja rodzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze skontaktuj sie z ubezpieczycielem i wyslij oficjalnie prosbe o rachunek szczegolowy z lista tego, co masz pokryte, a tego, czego nie masz. dokladnie przeanalizuje warunki ubezpieczenia i zobacz, czy gdzies nie nastapila jakas pomylka. przede wszystkim o wszystko pytaj!

robie tak z kazdym rachunkiem i musze przyznac, ze bledy zdarzaja sie dosc czesto, ale musisz przede wszystkim byc zorientowany w tym, jaki pakiet wykupiles i za co dokladnie zaplaciles.

jesli juz bedziesz wiedzial, ze rachunek jest rzeczywiscie tak wysoki, to skontaktuj sie ze szpitalem i wytlumacz, ze to zdecydowanie przekracza twoje mozliwosci --- jesli postapiles zgodnie z procedura (np. skontaktowales sie z ubezpieczycielem przed zabiegiem --- tutaj puszczam wodze fantazji, bo nie wiem, jakie miales warunki ubezpieczenia), szpitale czesto ida na reke i pozwalaja utargowac co nieco. wymaga to wypelniania mega-tony biurokratycznych papierow, ale dziala - pomagam w lokalnej ngo i ostatnio mielismy przypadek nieubezpieczonej osoby, ktora przeszla zabieg usuniecia woreczka zolciowego. rachunek na blisko 170K zmniejszono jej do 25K. szpital zawsze woli dostac jakas skromna czesc niz nic z rachunku.

jesli nie zaplacisz, to taka informacja moze na zawsze przekreslic twoje szanse na wjazd do usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...