Skocz do zawartości

Prawo Jazdy W Ny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za 2 tyg mam rozmowę o GC i jeśli wszystko pójdzie OK, to chciałbym jak najszybciej wylecieć i się "zainstalować" w USA. Moje pytanie brzmi:

Wiem, że jeśli posiadam kanadyjskie prawo jazdy (nie przeterminowane dłużej niż 24 miesiące) to jest ono wymienialne w stanie NY. Wymagany jest nr SSN, wniosek o ten numer chcę złożyć tego samego dnia po przylocie do USA. Czy do wyrobienia prawa jazdy muszę przedłożyć kartę z SSN czy wystarczy poświadczenie z urzędu, że złożyłem wniosek? bądź też czy wystarczy jak wycisnę z urzędu numer SSN? Czy w NY dają plastikowe prawo jazdy tego samego dnia czy pocztą wysyłają (w Kanadzie po 2-3 tyg pocztą przychodzi a tak to ma się papierowy świstek)?

Zależy mi na jak najszybszym uzyskaniu prawa jazdy gdyż nie posiadam polskiego tylko przeterminowane kanadyjskie i muszę wykupić ubezpieczenie i zgarnąć swoje auto które u kuzyna na przechowaniu zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty uzbieram:

Kanadyjskie prawko 2

Paszport z wizą 3

Kwit z banku 1

Total daje 6 dlatego się pytam czy wziąż SSN card trzeba przedstawiać czy wystarcza sam numer podać albo kwit iż się złożyło wniosek o takowy numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty uzbieram:

Kanadyjskie prawko 2

Paszport z wizą 3

Kwit z banku 1

Total daje 6 dlatego się pytam czy wziąż SSN card trzeba przedstawiać czy wystarcza sam numer podać albo kwit iż się złożyło wniosek o takowy numer

W OH trzeba pokazac kartę . jak jest w NY zobacz sobie na stronie DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...