Skocz do zawartości

Zielona Karta


Devon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry lub dobry wieczor.
Mam pytanie dotyczace loterii zielonej karty i imigracji, gdyz chcialbym w najblizszych latach sie tam przeprowadzic.
czytalem o work and travel ale nie rozumiem tego do konca jak to dziala.
Tak samo mam pytanie ukonczylem secondary school w irlandii mieszkam tutaj juz 6 rok teraz bedzie 7 w wrzesniu, i nie wiem co mialbym wybrac high school degree? mature napsialem mam dyplom z niej.
Angielski to u mnie nie problem gdyz na codzien posluguje nim sie czyli 'fluent english'

jezeli moglby ktos odpowiedziec na moje pytania i przyszle ktore bede zadawal to bede ucieszony

Pozdrawiam Devon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zielonej karty potrzebujesz 12 lat nauki wiec wyzsze nie ma znaczenia 8 podstawowki i 4 sredniej wystarcza nawet bez matury

work and travel to program dla studentow dostaje sie wize J1 na kilka miesiecy miesiace plus 1 miesiac zwiedzania

teraz jest troche obostrzen co do prac ktore mozna wykonywac na work and travel.

tutaj zasady z jednej ze stronek organizatorow

Warunki uczestnictwa w programie:

  1. Wiek 18 - 30 lat.
  2. Znajomość języka angielskiego na poziomie min. konwersacyjnym (zadzwoń do nas powiemy Ci czy Twój język jest wystarczający).
  3. Status studenta studiów: dziennych, wieczorowych, zaocznych. Uczniowie szkół policealnych, gdzie nauka trwa 2 lata, uczący się tylko w trybie dziennym będący pomiędzy 2 a 3 semestrem, również mogą brać udział w programie. Uwaga! Studenci korespondencyjni, studenci / słuchacze studiów podyplomowych, studenci online, wolni słuchacze oraz osoby uczące się w szkołach zawodowych oraz w szkołach licealnych dla dorosłych NIE mogą ubiegać się o uczestnictwo w programie.
  4. Uczestnictwo w programie tylko w trakcie swoich letnich wakacji. Najwcześniejsza data rozpoczęcia to 25 maja. Student ma prawo pracować do 25 września. Uczestnikowi dodatkowo przysługuje tzw. "grace period" czyli dodatkowe 30 dni na zwiedzanie i podróże. Uwaga! Każdy uczestnik musi pamiętać, że powinien opuścić USA w terminie pozwalajacym rozpoczęcie nauki w terminie wyznaczonym przez uczelnię.
  5. Student nie może przebywać na urlopie dziekańskim bądź naukowym w semestrze poprzedzającym wyjazd na program. Musi być czynnym, aktywnym studentem uczestniczącym w zajęciach na uczelni.
  6. Posiadanie indeksu oraz ważnej legitymacji studenckiej. W przypadku braku indeksu w formie papierowej może być to elektroniczny wykaz ocen.
  7. Posiadanie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z USA. Ważny przynajmniej do maja 2016.
  8. Osoba samodzielna, elastyczna, zaradna i otwarta na różne kultury świata.
  9. UWAGA! - Osoby na ostatnim roku studiów MOGĄ uczestniczyć w programie, ale muszą pamiętać aby obrona pracy dyplomowej nastąpiła PO rozmowie w Ambasadzie i otrzymaniu wizy.

UWAGA! Ważne terminy:

  • student może pracować od 25 maja do 25 września;
  • uczestnik programu musi pamiętać o powrocie do kraju w terminie pozwalającym rozpoczęcie nauki w wyznaczonym przez uczelnię oficjalnym terminie;
  • daty podane na formularzu DS 2019 są datami w jakich uczestnik programu może pracować;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli dla mnie to jzu nie jest gdyz teraz sie nie ucze, i w polsce skonczylem podstawowke gimnazjum(6+3(+4 w irlandii)=13) po gimnazjum mialem isc do zawodowki na kucharza ale okazalo sie ze wyjezdzam do irlandii tutaj 4 lata przesiedzialem bylem cofniety 2 lata w tyl bo angielskiego nie mialem, no ale wkoncu sam przyszedl i jest dobrze.

Co do zielonej kart od kiedy mozna zglaszac itp? bo widzialem strone raz wszedlem wpisalem dane ale niestety nie wiedizalem czy dac high school no degree czy degree na no degree niestety dalej nie idzie, a na degree przechodzi dalej fee trzeba placic itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie zglasza pazdzienik i listopad na kolejny rok ale zobacz dokladnie czy cos nie pokrecilem. masz srednie to daj degree jak przejdzie a jak nie to high school. liczy sie ile tak sie uczyles jak masz 13 to spoko.

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV%202017%20Polish%20Translations.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki juz czytam co wyslales mi z tym linkiem co do tej szkoly jeszcze, przez chwile myslalem ze bedzie trzeba udowadniac ze ukonczylem ta i ta szkole zaczynajac od podstawowki gimnajzum i po szkole w irlandii, a co do niej nazywala sie St.Jarlaths College.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli dla mnie to jzu nie jest gdyz teraz sie nie ucze, i w polsce skonczylem podstawowke gimnazjum(6+3(+4 w irlandii)=13) po gimnazjum mialem isc do zawodowki na kucharza ale okazalo sie ze wyjezdzam do irlandii tutaj 4 lata przesiedzialem bylem cofniety 2 lata w tyl bo angielskiego nie mialem, no ale wkoncu sam przyszedl i jest dobrze.

Co do zielonej kart od kiedy mozna zglaszac itp? bo widzialem strone raz wszedlem wpisalem dane ale niestety nie wiedizalem czy dac high school no degree czy degree na no degree niestety dalej nie idzie, a na degree przechodzi dalej fee trzeba placic itp

No to chyba byłeś na złej stronie, bo udział w loterii jest bezpłatny. Dopiero po wylosowaniu i otrzymaniu terminu spotkania zaczynają się pierwsze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki juz czytam co wyslales mi z tym linkiem co do tej szkoly jeszcze, przez chwile myslalem ze bedzie trzeba udowadniac ze ukonczylem ta i ta szkole zaczynajac od podstawowki gimnajzum i po szkole w irlandii, a co do niej nazywala sie St.Jarlaths College.

w Twoim przypadku raczej tak bedzie bo nie masz zadnego gwaranta typu matura czy magisterka

i tak jak kolega napisal zgloszenie jest bezplatne to pewnie wszedles na stronke jakiegos posrednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokaldnie o ta strone mi chodzilo, ogolnie trafilem na nia 2x i raz na tamta druga gdzie za zarejestrowanei sie byl podatek w $.
tak wiec musze wyczekac do tego pazdziernika zapisac sie itp
dziekuje za pomoc i odpowiedzi na moje pytania cos przyjdzie do glowy to napisze znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...