Skocz do zawartości

Cr1 A Zakaz Wjazdu Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

witam. CZytałem te forum już od dawna i szkoda ze tylko czytałem a nie robilem tak jak tu radzicie. Otóż po kolei. Dzis dostałem z ambasady odpowiedz na moją petycje o wize imigracyjna z kategorii CR1. odmowa wizy i 10 letni zakaz wjazdu do usa ale po koleii: w 2000 roku przyjechałem do usa przez meksyk, po 12 latach w 2012 postanowiłem wrócić do kraju, idiota ja wrócilem do kraju normalnie na swoim paszporcie. Polska okazała sie pomyłką i postanowiłem wrócic do USA, Ponieważ moja dziewczyna jest obywatelka usa i razem ze mna wróciła do kraju stwierdziliśmy ze weżmiemy w polsce ślub i będziemy mnie sponsorować w kategorii CR1. We wniosku wizowym nie przyznałem sie że byłem w stanach. załatwiliśmy wszystkie dokumenty (w tym dodatkowego sponsora-bo moja zona siedzi nadal ze mna w polsce) i zostalismy zaproszeni do ambasady usa na rozmowe-na pytanie ambasadora czy byłem w usa nie przyznałem sie nadal (tak wiem idiota) i w efekcie dostałem bana do 2022 roku i jeszcze zaznaczył mi że nie mam możliwości odwołania sie od tej decyzji ze wzgledu na brak wystarczających powiązań rodzinnych (tego akurat nie rozumiem bo moja zona jest obywatelka uSA) potrzebuje waszej pomocy czy jest jakakolwiek szansa cos z tym zrobić? tylko prosze nie piszcie ze jestem debil bo teraz to juz wiem. zebym chociaz mógł starac sie o waiver to moja zona która juz miała teraz wracać do uSA mogłaby wykazac jakies "hardship" a tak chyba ukręciłem sobie sznur na szyi. czy jest tu ktoś mądry kto da mi jakies wskazówki co mógłbym zrobic zeby cos jeszcze uratować z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobrze ze piszesz o tum.niech to pozostanie dla innych.

Twoja dziewczyna mieszkala w Polsce.ma obywatelstwo polskie

Jesli tak to będzie trudno o waiver

Masz szczęście ze nie masz zakazu wjazdu

Jesteś w systemie i nawet jak dostaniesz się do USA nielegalnie to nic z tym nie zrobisz.masz zakaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że nieżle narozrabiałeś. Myślę ze znajdą sie tu mądre głowy i coś wymyślą. Mnie zastanawia tylko kwestia dlaczego nie możesz starać sie o waiver-przeciez żona jest obywatelką USA. Moze zwyczajnie konsul tu się pomylił? zadzwoń jutro do ambasady i zapytaj sie (nie jestem specem w tych sprawach-chyba że konsulowi nie podoba sie to ze zona obywatelka uSA jest w polsce? ale co to ma do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest problem w tym, ze żona żyje z Toba w PL. Nie trzeba was łączyć, poniewaz nie ma czego łączyć, wiec nie widza w tym tragedi, bardziej zachciankę zmiany kraju zamieszkania. Prawdopodobnie twoje kłamstwa nie pomagały w ich podejściu do was. Łatwiej odmówić i utrudnić sprawy osobom, które patrzą ci w oczy i kłamią na temat spraw o ktorych oni juz od dawna wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślę o nielegalnym wjeżdzie do USA. Już za dużo głupot zrobiłem. czy istnieje jakas szansa ze tak jak pisze poprzedniczka konsul mógłby sie pomylic ? dokładnie mam napisane: nie kwalifikuje sie do ubiegania sie o uchylenie odmowy wydania wizy ze względu na brak wymaganych powiązań rodzinnych. Ze wszystkim sie zgadzam,: skłamałem, mam bana...tylko czemu nie mogę ubiegać sie o waiver?


Jkb-ban dożywotni? poważnie tak myślisz? mam napisane do 2022 roku? A co to jest te I-601?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem czemu konsul mialby tak Ci powiedziec/napisac. Jezeli masz bana, i dostales denial aplikacji o wize imigracyjna, nastepnym krokiem jest I-601. Tak jak juz napisalem, zapoznaj sie z immigrate2us.net, forum poswiecone glownie sprawom o waivery.


Material misrepresentation to jest ban dozywotni. Mozesz sprobowac ubiegac sie o wize za 8 lat i zobaczysz czy dostaniesz czy nie. I-601 to jest waiver of inadmissibility dla imigrantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgł mojej logiki wykluczaja sie tu dwie rzeczy: odmowa wizy imigracyjnej na podstawie paragrafu 212 (a) (9) (B) cczyli odmowa ze wzgledu na nielegalny pobyt w USA do maj 2022 (tak dosłownie jest napisane) a możliwość waiver (są specjalne uprawnienia dla małżonków dzieci i bliskich rodzin obywteli a pod tym mam napisane) : nie kwalifikuje sie do ubiegania sie o uchylenie odmowy wydania wizy ze względu na brak wymaganych powiązań rodzinnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz czyli z tego co pisze ruferek odmówiono mu ubiegania sie o waiver bo z żoną nie ma powiązań rodzinnych? kurcze coś tu nie gra. Sprawdziłam swoja karte z rozmowy z ambasady i ja moge ubiegac sie o waiver (cała regułka jest tam napisana) a nad nia jest napisane to dokładnie co tobie zaznaczył konsul czyli nie kwalifikuje sie do ubiegania sie o uchylenie odmowy wydania wizy ze względu na brak wymaganych powiązań rodzinnych. Ha czyli mój mąż to moja rodzina a twoja zona nie rodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia pytanie proste.Twoj mąż mieszkal z Toba w Polsce oraz czy ma obwatelstwo polskie?

Wtedy zobaczysz jak działa waiver

Jak Karina pisze czasami cos jest w papierach co Konsul widzi a My nie wiec trzeba by je zobaczyć.ocenic

Jeśli dana osoba mieszkała do tego ma obwatelstwo polskie to ma znaczenie duże w rozmowie i jak się stara ktos o waiver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...