Skocz do zawartości

Zakupy Z Polski!


Amfeyo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupy z Polski, przesylka, oplaty, ktos cos???

Nie widze, zeby ktos probowal kupowac w Polsce I wysylal do stanow.Chcialbym nawiazac wspolprace z Firma odziezowa z Polski I sprzedawac ich produkty tutaj, w Illinois. Czy ktos sie orientuje jak wygladaja oplaty w USA? Chodzi o wieksze ilosci. Czy place tax, vat, clo, cokolwiek?

Z góry dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. O podatku VAT wiem. Pytanie Dotyczylo oplat tu, w USA. Duty, taxes itd. Nie chodzi o paczki personalne ale o wieksze ladunki. I dziekuje Ci andyopole za odpowiedz ale ja tu prosze o pomoc, o podzielenie sie swoja wiedza, a nie o medrkowanie.

Oj I sorry, rzeczywiscie wpisalem vat w pytaniu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dlugo juz rezydujesz w USA ale juz po klilku zakupach w jakimkolwiek sklepie mozna sie zorientowac ze podatek VAT jest tutaj nieznany. Jesli o tym nie wiesz a zamierzasz sie brac za handel miedzynarodowy to cienko to widze... B)

W Oregonie jest nieznany, w innych stanach nazywa sie sales tax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu chłopakowi radzic. On wie co i skąd chce importować. Jedynym wiarygodnym miejcem gdzie można się dowiedzieć jakie są stawki podatkowe na towary importowane są oficjalne strony służb celnych czy finansowych. Należy pamiętać ze w relacjach handlowych między USA a innymi krajami mogą być preferencje celne. Po chłopsku tłumacząc czapki z Czech mogą mieć niższe cło niż takie same czapki z Pakistanu. Takich niuansów jest mnostwo. Np. ta sama czapka może "podchodzic" pod dwie różne "schedule B". I stawki cła tez mogą być rozne. Ta wiedzę zdobywa się latami i żmudnych studiami nad przepisami.

Wracając do VATu. Nie porównuje go do sales tax bo VAT jest podatkiem od wartości dodanej a sales tax jest podatkiem obrotowym (quasi). Kto nie widzi różnicy niech nadal wypisuje bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie w tym rzecz. O podatku VAT wiem. Pytanie Dotyczylo oplat tu, w USA. Duty, taxes itd. Nie chodzi o paczki personalne ale o wieksze ladunki. I dziekuje Ci andyopole za odpowiedz ale ja tu prosze o pomoc, o podzielenie sie swoja wiedza, a nie o medrkowanie.

Oj I sorry, rzeczywiscie wpisalem vat w pytaniu;)

zalezy do 20 kg Poczta polska

tez jest Polamer ale tylko we Warszawie do 60 kg wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...