Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy jeżeli kończę w czerwcu 2017 roku szkole średnia to czy moje zgłoszenie w loterii 2018 będzie brane pod uwagę w razie wylosowania jeżeli w trakcie wypełniania zgłoszenia nie będę spełniał warunków loterii ?

Nie bedzie. Bylo juz milion razy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witacie,

Mam pytanie teraz trochę z innej beczki. Czy jest akceptowane świadectwo ukończenia szkoły średniej dla dorosłych po przerwaniu szkoły dziennej (świadectwo szkoły zaocznej)?.

p.s. pewnie było milion razy, ale przeszukać całe forum to jest niewykonalne. Z góry pięknie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność, że Polska się załapie do następnej loterii? Może z politycznych powodów okaże się, że nie spełniamy wymogu... tj przekroczyliśmy próg etc

Pewności nie ma nigdy, ale raczej się załapie.

Gdyby wykluczano z politycznych powodów to już dawno nie było by Rosji np.

Głównym powodem jest zawsze przekroczenie limitów imigrantów.

"For DV-2017, natives of the following countries are not eligible to apply, because more than 50,000 natives of these countries immigrated to the United States in the previous five years: Bangladesh, Brazil, Canada, China (mainland-born), Colombia, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Haiti, India, Jamaica, Mexico, Nigeria, Pakistan, Peru, Philippines, South Korea, United Kingdom (except Northern Ireland) and its dependent territories, and Vietnam." [1]

Ale nie sądzę, żeby to się stało w przypadku Polski, w tym roku wylosowano poniżej 700 osób. Polacy raczej wolą jechać do Europy Zachodniej zarobkowo (UK, Niemcy).

[1]

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV-2017%20Instructions%20and%20FAQs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy znajde na forum dokladny opis co sie wpelnia w tej deklaracji? Chcialbym byc wlasciwie przygotowany do tego, z racji ze do Polski mam kawalek i bede sie fatgowal za miesiac i mial tylko 3 dni na zalatwienie potrzebnych dokumentow dlatego pyta o wskazowki. Napiszcie gdzie te info moge znalezc... Wole temat miec obcykany wczesniej.

Poczytalem forum troche lecz chcialbym sie upewnic, byc moze ktos z forumowiczow stwozly takowy szablon z opisem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajde na forum dokladny opis co sie wpelnia w tej deklaracji? Chcialbym byc wlasciwie przygotowany do tego, z racji ze do Polski mam kawalek i bede sie fatgowal za miesiac i mial tylko 3 dni na zalatwienie potrzebnych dokumentow dlatego pyta o wskazowki. Napiszcie gdzie te info moge znalezc... Wole temat miec obcykany wczesniej.

Poczytalem forum troche lecz chcialbym sie upewnic, byc moze ktos z forumowiczow stwozly takowy szablon z opisem...?

Ja wypelniam wniosek bedac w USA i zadne przygotowania oprocz zdjecia nie sa potrzebne. Wypelnienie wniosku zajmuje kilka minut. Poniewaz juz wpelnialem ten wniosek wczesniej, moja przegladarka uzupelnia go niemalze automatycznie. To nie jest zadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...