Skocz do zawartości

Pilne Proszę O Pomoc! Wyjazd Uk - Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Was serdecznie ! Otóż dostałam zaproszenie na rozmowę do konsulatu (zwyciężyłam zielona kartę). Tylko mam mały problem: jestem na drugim roku studiów w Uk ( całość trwa cztery lata ). Już sprawdzałam przenieść się nie mogę do USA dlatego, że: nie stać mnie, dwa to są studia pielęgniarskie (w usa zupełnie inny program studiów). I teraz zastanwiam się czy rzucić studia, czy zrezygnować z zielonej karty? Wyjazd do USA zawsze był moim marzeniem, mam tam rodzinę: babcię itp..., ale z drugiej strony w UK studiuję za darmo itp.... w USA mnie na niego stać nie będzie....Słyszałam o białym paszporcie? Może ktoś mi pomóc? Bardzo dziekuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, Was serdecznie ! Otóż dostałam zaproszenie na rozmowę do konsulatu (zwyciężyłam zielona kartę). Tylko mam mały problem: jestem na drugim roku studiów w Uk ( całość trwa cztery lata ). Już sprawdzałam przenieść się nie mogę do USA dlatego, że: nie stać mnie, dwa to są studia pielęgniarskie (w usa zupełnie inny program studiów). I teraz zastanwiam się czy rzucić studia, czy zrezygnować z zielonej karty? Wyjazd do USA zawsze był moim marzeniem, mam tam rodzinę: babcię itp..., ale z drugiej strony w UK studiuję za darmo itp.... w USA mnie na niego stać nie będzie....Słyszałam o białym paszporcie? Może ktoś mi pomóc? Bardzo dziekuję !

Decyzja jest Twoja, nie wiem do konca czemu chcesz zeby grupka obcych ludzi na jakis forum podjela za Ciebie zyciowa decyzje... Mozesz probowac utrzymac rezydencje w US i dokonczyc studia w UK - tylko pytanie czy to ma sens i bedziesz mogla z nich skorzystac pozniej - ja nie mam zielonego pojecia. Generalnie zdobycie edukacji / doswiadczenia przed wyjazdem to dobra strategia po pozniej - jak sama zauwazylas - kosztuje to kosmiczne pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dzięki.... dla mnie to jest cięzką decyzją. Mam zamiar celować w Ct tam gdzie mam rodzinę. Wiem, że po skończeniu edukacji w UK (robię podwójną specjalizację Child and Adult Nursing), mogłabym tylko podejsć do egzaminu NCLEX, bez dorabiania klas, (zakaładając, że mam zielona karte) i od razu bym uzyskała rejstrację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się starała o kartę, bo tak na na serio to co masz do stracenia? Co najwyżej trochę kasy na formalności, ale jak jesteś sama (w sensie bez męża i dzieci) to te koszty wcale nie są jakieś straszne... a nie musisz przecież decydować czy studia w UK, czy emigracja do USA, bo możesz mieć to i to :)

Zostały Ci jeszcze 2 lata studiów to spokojnie z białym paszportem sobie je skończysz i wtedy masz drogę do USA otwartą, a taka okazja nie trafia się łatwo. Wystarczy popatrzeć tu na forum i poczytać różne historie :)

Na cokolwiek się nie zdecydujesz, powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...