Skocz do zawartości

Import Produktów Z Polski Do Usa


redfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
być może ktoś z Was, użytkowników tego forum, posiada wiedzę praktyczną na temat importu produktów do USA, chodzi mi o opłaty celne, normy i regulacje prawne dla różnych grup produktów, jak: odzież, obuwie, zabawki dla dzieci, żywność itp. Jakie wymagania powinien spełniać importer, jakie ewentualnie certyfikaty, wymagania co do oznaczeń powinny spełniać poszczególne grupy produktów by można je było legalnie wprowadzić na rynek USA.
Jeśli znacie jakąś agencję celną bądź firmę doradczą z siedzibą w NJ (ewentualnie sami posiadacie doświadczenia w w/w temacie) zajmującą się tego typu sprawami proszę o informację bądź kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest niezle zamieszanie i musisz miec ludzi, ktorzy wiedza jak wpisywac wszystko w dokumenty, zeby przeszlo (zwlaszcza jesli dot. art. spozywczych). Musisz miec ludzi, ktorzy to od Ciebie kupia i wreszcie musisz miec pieniadze na inwestycje, ktora moze sie nie zwrocic od razu (mam na mysli koszty kontenerow, dystrybucji, oczekiwanie kiedy odbiorcy Ci zaplaca, ryzyko przeterminowania towarow, wynajem magazynu, oplaty itd.)

NJ i okolice sa juz "obstawione" przez firmy, ktore ciezko bedzie Ci przebic, bo oni sa w branzy od lat i maja ceny ciezkie do przeskoczenia - czego nie wiesz, to to, ze sklepy, ktore sprzedaja te artykuly zarabiaja najwiecej. Z tego co pamietam to ok 40%-50%. Utkwilo mi to w pamieci, bo pamietam, ze nie moglam uwierzyc, ze cena czekolady milki jest bodajze $0.40 od tego kto sprowadza, a reszta to marza, ktora narzuca sprzedajacy.

To jest naprawde nie takie latwe jak sie wydaje - znam ludzi, ktorzy chcieli w cos takiego wejsc i po obliczeniu wszystkiego wycofali sie. Oni chcieli wejsc wlasnie na rynki NJ/NY/PA i po rozmowie z kilkoma ludzmi "z branzy", z odbiorcami itd. po prostu zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...