Skocz do zawartości

Zielona Karta, A Nauka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie: Jak to jest, jeśli np. wygram loterie, ale jestem w czasie studiów, wybiorę się na wszystkie rozmowy do konsulatu i zakładam, że dostaję zieloną kartę, Co dalej? Muszę wyjeżdżać, ma to jakieś ograniczenia, czy np. mogę bez problemu skończyć naukę i dopiero zająć się przeprowadzką. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie: Jak to jest, jeśli np. wygram loterie, ale jestem w czasie studiów, wybiorę się na wszystkie rozmowy do konsulatu i zakładam, że dostaję zieloną kartę, Co dalej? Muszę wyjeżdżać, ma to jakieś ograniczenia, czy np. mogę bez problemu skończyć naukę i dopiero zająć się przeprowadzką. Z góry dzięki.

To strasznie kiepsko szukales bo srednio to pytanie pojawia sie co dwa tygodnie. Masz 6 miesiecy na wyjazd po otrzymaniu wizy imigracyjnej a pozniej trzeba utrzymac rezydencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziki, co Cie tak do tego USA ciagnie? Bo widze, ze chcesz jechac na work travela, wygrac zielona karte, zostac lekarzem i wyjechac na wizie pracowniczej. Jak ja mialam 18 lat to moim planem bylo doczekac piatku czy soboty i isc do klubu, a tu tyle ambitnych rzeczy. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Kzielu, chociaż dokładniej to jest to maksymalnie 6 miesięcy od dnia badań lekarskich.

Są ludzie, którzy robili badania jeszcze przed otrzymaniem terminu rozmowy, lub na miesiąc przed tym terminem.

Ogólnie w twoim przypadku nawet gdybyś wylosował w aktualnej loterii to jeszcze trochę to potrwa. Losowanie w maju, rozmowy od października 2016 do września 2017 + dajmy na to pół roku od badań.

Podobno jest też opcja polecieć potem do USA tylko w celu aktywacji karty i można na jakiś czas wrócić i pozamykać sprawy w Polsce.

Jest też coś takiego jak biały paszport, chyba do 2 lat poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...