Skocz do zawartości

jak z zalatwianiem social security ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do osob , ktore wlasnie sa na campie , co z waszym social security ??? czy byliscie juz w biurze ? czy dlugo trzeba stac w kolejce w takim biurze ? i po jakim czasie przyszedl papierek na camp ? mi dzis baba powiedziala , ze musze gadac z dyrektorem jesli chce robic social security ( oni tego nie wymagaja ode mnie) i jesli on bedzie chcial i mogl mnie zawiesc to czeka mnie dlugie czekanie w biurze, wiec musze to zrobic w jakims dniu gdy mam wolne . jak u was z tym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na campie i juz mam ssn.

moi koledzy, ktorzy przyjechali na poczatku campa (ok 20.06.05) wypelniali papiery ale nigdzie nie jezdzili tylko dali jakiemus gostkowi, ktory specjalnie przyjechal na campa, i czekaja do dzis.

ja przyjechalem na campa 1 tydzien po rozpoczeciu, pojechalem z gostkiem z campa do urzedu, sam bylem przy okienku, i po 8 dniach dostalem poczta SSN:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
...... Slyszalem ze maja zamiar wydawac tylko numer ITIN osobom przebywajacym na J1  

Numer ITIN wydaje się osobom nieposiadającym SSN (np.turystom)jeżeli chcą np.otworzyć konto w banku.

Jeżeli jakakolwiek wiza jest związana z pozwoleniem do pracy, to masz uzyskać SSN.

(ja o innym przepisie nie słyszałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...