Skocz do zawartości

Jaką Szkołę Średnią Wybrać Jeśli Mam Zamiar Wyemigrować Do Usa


KubaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem akurat w 3 klasie gimnazjum i zbliża się czas wyboru następnej szkoły. Z założenia miałem iść do technikum logistycznego i następnie już od dawna planuje wyemigrować do Stanów ale nie wiem czy nie lepiej iść do liceum na 3 lata ? Czy to że skończę technikum a nie liceum ułatwi mi tam znalezienie pracy ? Gdyby ktoś pytał to mam możliwości aby tam wyjechać, mam tam sporo rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem o prawie wizowym i w przypadku technikum w 3 lub 2 klasie (w 2018 r.) zacząłbym się ubiegać o zieloną kartę żeby po ukończeniu mieć już papier na wykształcenie średnie. A z rodziny to w stanach mam sporo wujków,cioci i kuzynów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się angielskiego i jak pojedziesz odwiedzić rodzinkę (na wizie turystycznej) będziesz miał jak znalazł. Na sponsorowanie emigracyjne niestety nie masz szans przy takich stopniach pokrewieństwa. Pozostaje loteria wizowa do której musisz mieć 12 lat szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyć się będzie doświadczenie bo możesz skończyć dobre technikum i nie dostać pracy

Po technikum to raczej nie ma sie zbyt duzego doswiadczenia. A prace bez doswiadczenia tez mozna dostac, ale to w jakims mcdonaldzie czy cos takiego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...