Skocz do zawartości

Potrzebna Pomoc


Gość karina123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karina123

witajcie. jestem w dość skomplikowanej sytuacji. mam chłopaka amerykanina i jestesmy w sobie zakochani. chcielibysmy byc w koncu razem. ja w tym roku koncze studia i myslalam zeby sie do niego przeprowadzic. on nie moze mnie odwiedzic przez swoja prace (pracuje w marynarce wojennej). myslalam nad wiza turystyczna ale boje sie ze przez brak zwiazkow z krajem jej nie dostane. chcielibysmy sie wstrzymac z wiza narzeczeńską, sprawdzic jak nam sie bedzie razem zyło itp. czy ktos moglby mi doradzic jak rozwiazac ten problem? czy jezeli dostalabym wize turystyczna to czy moglibysmy ja "zamienic" na narzeczeńską juz tam na miejscu bez koniecznosci mojego powrotu do polski? (slyszalam ze to trwa dosc dlugo a nie chcialabym sie rozstawac na kolejnych kilka miesiecy). moze ktos ma jakis inny pomysl? bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość karina123

ten sam akademik ;)


czyli zostaje mi starać się o turystyczną a pozniej kilkumiesieczna rozlaka, albo od razu narzeczeńska. dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to prawdziwa milosc to poczeka :P Kilka miesiecy rozlaki w oczekianiu na wize narzeczenska nie jest takie zle. Lepiej wszystko zrobic jak nalezy, a nie na przyklad, jechac na turystycznej z zamiarem pozostania i AoS.

Mowisz, ze chlopak nie moze cie odwiedzic. Czy kiedykolwiek sie spotkaliscie? Spotkanie w ciagu 2 lat jest podstawowym wymogiem do wizy narzeczenskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karina123

tak ale to było zanim poszedł do Navy. No i poza granicami USA i Polski. Czy z racji tego że jest w Navy, procedura z wizą narzeczeńską może byc przyspieszona? (słyszałam gdzies takie plotki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. To, ze jest w Navy czy innym tam wojsku samo w sobie nie jest zadna podstawa do przyspieszenia. Moj maz jest w wojsku, wiec wiem, tez probowalam sie dowiedziec jak to dziala.

Jedynie jest - szansa - (nie 100%) ze petycja bylaby przyspieszona, gdyby mial nadchodzacy deployment. Tylko nie wiem czy to dziala w przypadku K1, czy tylko wizy malzenskiej.

Szczerze - ostatnio K1 zalatwia sie dosc szybko. 4 - 6 miesiecy, jesli nie ma zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karina123

jesli chodzi o roznego rodzaju misje to ona ma ich kilka (krótszych) w ciągu roku i zwykle dowiaduje sie o nich parę dni przed. dłuższe, trwające 6 miesiecy są rozpisane kilka miesiecy przed. wiec nie wiem jak to działa.

a nie chcę jechac od razu na narzeczeńskiej, chciałabym z nim pomieszkać jakiś czas, poznać go bardziej, bo osobiscie nie mielismy zbyt duzo czasu zeby poznać sie od strony jak nam sie bedzie razem żyło.

najpierw wyjazd na wizie turystycznej. czy przyznawać się ze chcę jechać do chłopaka? boje sie ze nie przyznają mi wizy tur. na podstawie twardych dowodów na więzi z Polską (kończę studia, brak stałej pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karina123

na jakiej podstawie mamy udowodnić że spotkaliśmy się w przeciągu ostatnich 2 lat? Ktoś napisał że jest to jeden z głównych wymogów


nie mamy wspólnych zdjęć, spotkaliśmy się poza USA oraz Polską, gdzies wyczytałam że dowodem mogą być listy. z tym że jak to udowodni nasze spotkanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...