Skocz do zawartości

Zielona Karta 2013.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zostałem wylosowany w 2013 roku. Od odbioru zielonej karty byłem w Stanach tylko raz w czerwcu 2013 roku na 14 dni. Niestety musialem wrócić do kraju. Sprawy rodzinne(zdrowotne Mamy). Teraz chciałbym wyjechać na 14 dni na Zachodnie Wybrzeże. Czy straciłem już zieloną kartę? Jak tak, to co teraz mogę zrobić? Ubiegać się o wizę turystyczną? Mam już kupiony bilet na środek maja i nie wiem, czy mnie wpuszczą. Mieszkam w Warszawie, także nie ma problemu, aby pojechać na Piękną.

Czy umówić się na spotkanie w Ambasadzie i przekazać dokumenty zdrowotne Mamy, aby mogli w to uwierzyć?

Będę jechał z dziewczyną( brak wizy). Niestety nie zrobilem też Białego Paszportu( nie miałem w tym okresie głowy do tego).

Czytałem na innej stronie:

"

KIEDY MOZNA STRACIC ‘ZIELONA KARTE‘:

  • "
    ponad roczny pobyt poza granica USA jesli nie mamy na to specjalnego zezwolenia ( tzw.
    bialy paszport – reentry permit
    )
REENTRY PERMIT CZYLI ‘BIALY PASZPORT‘

Majac
reentry permit
mozna pozostac poza granicami USA max. 2 lata. Powinienes sie ubiegac o ten document ZANIM wyjedziesz ze Stanow. Jesli twoja aplikacja zostanie zaakceptowana przez urzad imigracyjny to dopiero wtedy dostaniesz odpowiedni document zwany wlasnie
reentry permit
. Wiele osob blednie mysli, ze samo wyslanie aplikacji ( prosby ) do urzedu imigracyjnego juz zalatwia sprawe I ze na 100% maja juz document ‘w rece’. Niestety, ale tak nie jest. Ubiegajac sie o ‘bialy paszport‘ skladamy aplikacje I-131 do USCIS Nebraska Service Center.

Jesli pozostajesz poza USA ponad rok, a w tym czasie nie dostales jeszcze
reentry permit,
musisz ubiegac sie o specjalna wize imigracyjna jako powracajacy rezydent w konsulacie US w twoim kraju. Aby otrzymac te wize musisz pokazac ( udowodnic ) konslowi, ze twoja nieobecnosc w Stanach byla tylko tymczasowa, I ze miales naprawde wazne poowdy, ktore zatrzymaly cie w swoim kraju ( moze tu byc przydatny np. list od lekarza, ze ty badz ktorys z czlonkow rodziny mial problemy ze zdrowiem ). Jesli nie bedziesz mial dobrego powodu ( wytlumaczenia ) faktu, ze nie byles w stanie wrocic do Stanow w ciagu roku, wtedy mozesz latwo stracic ‘zielona karte‘."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam jeszcze pytanie, jaki to jest dokument? Jest jakiś pdf do wydrukowania, czy tylko na miejscu?

Umawiam się na wizytę w sprawie wizy turystycznej. Przychodzę oddaje dokument, że się zrzekam GC i idę później na spotkanie w sprawie wizy?

Czy lepiej iść, zrzec się karty, a potem dopiero umówić się na wizytę w sprawie wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...