Skocz do zawartości

Auto Z Kanady Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś przerabiał takowy temat jakim jest import auta do USA?

Jak mieszkałem w Kanadzie to kupiłem sobie tam samochód. Będąc jeszcze na wizie turystycznej wjechałem do USA i zostawiłem auto na kilka miesięcy. Teraz dostałem zieloną kartę i chcę zmienić tablice na amerykańskie. Czy w takim przypadku płacę cło 2,5%? (w Polsce się nie płaci cła na mienie przesiedlenia). Auto jest wyprodukowane w USA więc chyba spełnia normy tutejsze... Prawko wymieniłem na lokalne, jak również wykupiłem lokalne ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał takowy temat jakim jest import auta do USA?

Jak mieszkałem w Kanadzie to kupiłem sobie tam samochód. Będąc jeszcze na wizie turystycznej wjechałem do USA i zostawiłem auto na kilka miesięcy. Teraz dostałem zieloną kartę i chcę zmienić tablice na amerykańskie. Czy w takim przypadku płacę cło 2,5%? (w Polsce się nie płaci cła na mienie przesiedlenia). Auto jest wyprodukowane w USA więc chyba spełnia normy tutejsze... Prawko wymieniłem na lokalne, jak również wykupiłem lokalne ubezpieczenie.

http://www.cbp.gov/trade/basic-import-export/importing-car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem ten link. Myślałem, że ktoś może przerabiał temat i może ma jakieś praktyczne wskazówki. Za tydzień lub dwa przerobię to łopatologicznie zaczynając od pójścia do celników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...