Skocz do zawartości

Wylosowałeś Gc. Pierwsze Wrażenia I Emocje?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Eh, pare rzeczy, ktore mi tutaj nie odpowiadaja: pogoda (za goraco, za duszno) - klimat ogolnie. Czasami przesadnie otwarte i czesto sztuczne uprzejmosci. Osobiscie nie znosze jak kompletnie obcy ludzie na ulicy wolaja za mna: How are you! :P Kultura zycie w ogolnym tego slowa znaczeniu.

Szczerze, ciezko jest mie sprecyzowac co dokladnie jest "nie tak". Po prostu brakuje mi tego Europejskiego klimatu i stylu zycia. Ameryka nie jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Was trzyma tam w takim razie? Pracowac i mieszkac prawdopodobnie ciągle mozecie w kazdym kraju UE, a i partnerzy na pewno by sobie poradzili.

Latwiej powiedziec niz zrobic. W zeszlym roku aplikowalem o prace w krajach EU i z wiekszosci miejsc otrzymalem oferte (jeslibym mowil np. po Niemiecku to ilosc miejsc gdzie moglbym aplikowac wzrosla by o 100%). Zakres obowiazkow podobny do obecnego, stanowisko nizsze z nazwy bo taka jest de facto w Europie sciezka kariery, pensja okolo 50-60% obecnej w USA, wyzsze wydatki (np. w UK), mgliste perspektywy awansu... Przegladam rowniez oferty pracy na polskich portalach... jak juz znajde cos interesujacego, to sie okazuje, ze praca jest np. w Singapurze... Nikt rowniez przy zdrowych zmyslach nie zatrudni mnie na nizsze stanowisko bo wiadomo, ze moj poziom motywacji bylby zerowy.

Przypuszczam, ze jak ktos ma zawod, ktory jest dosc powszechny i ponadnarodowy, to problemu pewnie nie bedzie mial, ale niektorzy musza uwazac, bo droga powrotu moze nie byc taka latwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Was trzyma tam w takim razie? Pracowac i mieszkac prawdopodobnie ciągle mozecie w kazdym kraju UE, a i partnerzy na pewno by sobie poradzil

Coz, mnie trzyma jedynie maz. On tez jednak swoje Stany kocha i nie chcialby spedzic reszty zycia w Europie. Mieszkal dwa lata w Niemczech i podobalo mu sie, ale to jednak nie to. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwiej powiedziec niz zrobic. W zeszlym roku aplikowalem o prace w krajach EU i z wiekszosci miejsc otrzymalem oferte (jeslibym mowil np. po Niemiecku to ilosc miejsc gdzie moglbym aplikowac wzrosla by o 100%). Zakres obowiazkow podobny do obecnego, stanowisko nizsze z nazwy bo taka jest de facto w Europie sciezka kariery, pensja okolo 50-60% obecnej w USA, wyzsze wydatki (np. w UK), mgliste perspektywy awansu... Przegladam rowniez oferty pracy na polskich portalach... jak juz znajde cos interesujacego, to sie okazuje, ze praca jest np. w Singapurze... Nikt rowniez przy zdrowych zmyslach nie zatrudni mnie na nizsze stanowisko bo wiadomo, ze moj poziom motywacji bylby zerowy.

Przypuszczam, ze jak ktos ma zawod, ktory jest dosc powszechny i ponadnarodowy, to problemu pewnie nie bedzie mial, ale niektorzy musza uwazac, bo droga powrotu moze nie byc taka latwa.

Masz rację całkowicie. Ale sytuacja taka nie rozni się wcale od sytuacji tysięcy osób, które wylosowały GC i muszą zdecydowac, czy jadą czy nie, porzucając wszystko i rzeczywiście jadąc "w ciemno" (jak tu kolezanka wyzej określiła swoją chęc wyjazdu w drugą stronę - do Europy).

Ludzi, którzy dopiero zaczęli w USA i im się nie podoba jeszcze rozumiem, jeśli wyjadą to tak jakby zaczynali dwa razy od zera w przeciągu krótkiego okresu czasu. Ale narzekania osób o podwójnym (amerykansko-europejskim obywatelstwie) to po prostu strata czasu, i tego nie rozumiem.

Jeśli masz opcję wyboru i uwazasz, ze trawa jest zieleńsza gdzie indziej to podejmij ryzyko i się przeprowadz. Jeśli szukasz i sie okazuje, ze będzie gorzej, to nie narzekaj, ze masz tak zle, a Europa to jest super... I nie mówię tutaj o Tobie, nie znam sytuacji, po prostu ogólnie.

Ale właściwie to chyba ze wszystkim tak jest, ludzie osadzają się na mieliznie w najrózniejszych pracach, i z obawy przed ryzykiem niczego nie zmeiniają, zas narzekanie na ławce z sąsiadami, czy tez na forum, byc moze i jest pewym "coping mechanism" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...