Skocz do zawartości

Zielona Karta A Małżeństwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Mam pytanko biorąc udział w Loterii i w przypadku gdy okaże się że zakwalifikowałem się a w miedzy czasie wraz z Narzeczona wziąłem ślub to czy przy dalszych etapach mam możliwość zgłoszenia jej żeby też Miała możliwość otrzymania Zielonej Karty razem ze Mną jako żona ?? czy też nie ma takiej możliwości i musi tak samo brać oddzielnie w przyszłych losowaniach udział aby otrzymać zieloną kartę ??

Dziękuje za Odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było już setki razy i również setki razy już na nie odpowiadano... wystarczy trochę przejrzeć forum...

Po losowaniu, oczywiście jeśli zostaniesz wylosowany, możesz "dopisać" swoją żonę i dalej już razem będziecie się starali o GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

specjalnie założyłam konto bo widzę, że można tu uzyskać pomocne odpowiedzi. Mój chłopak został wylosowany w loterii. Wyczytałam już, że po ślubie można dopisać tą drugą osobę. Moje pytanie brzmi następująco:

1. Czy po wypełnieniu formularza DS-260 przez mojego chłopaka i wysłaniu dokumentów, nie będzie jakichś dużych problemów, żeby mnie pod niego podpiąć? Nie chce czekać kilku tygodni z wypełnianiem tego wniosku bo czas chyba też ma tu znaczenie.

2. Czy powinniśmy wziąć ten ślub natychmiast? Czy jak zrobimy to załóżmy na tydzień przed rozmową to będzie ok? Problemem jest to, że musiałabym wyrobić nowy dowód osobisty i nowy paszport z nowym nazwiskiem ( a wiaodmo że na to się czeka ok. 3 tygodni) i nie wiem czy muszę już to mieć załatwione do czasu rozmowy w konsulacie czy sam fakt, że jesteśmy już małżeństwem wystarczy, a po prostu do wyjazdu muszę zdobyć te dokumenty?

Przepraszam, jeżeli to są głupie pytania ale wciąż jestem w głębokim szoku, bo pierwszy raz składaliśmy i akurat się udało. Oczywiście planowałam ślub ale nie tak na wariata, ale życie bywa zaskakujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można brać ślub przed samą rozmową gorzej z dokumentami ;)

Teraz może wyslac ds Twój przyszly mąż a później doślecie co potrzeba :)

Nawet pare tyg przed samą rozmową.

Poczytaj forum na spokojnie i zobaczysz jakie to łatwe

Nie weźmiecie ślubu.On dostanie wizę i będziecie myśli iść inna droga,dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sly6 za taką szybką odpowiedź! :)

Oczywiście głównym moim zajęciem teraz jest czytanie forum, chcę się naprawdę dobrze rozeznać.

Czytałam o tych innych drogach ale to się wiąże z dłuższym czasem rozłąki, a tego nie możemy sobie wyobrazić, a więc wygląda na to, że wychodzę za mąż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje :-)

Dziękuję sly6 za taką szybką odpowiedź! :)

Oczywiście głównym moim zajęciem teraz jest czytanie forum, chcę się naprawdę dobrze rozeznać.

Czytałam o tych innych drogach ale to się wiąże z dłuższym czasem rozłąki, a tego nie możemy sobie wyobrazić, a więc wygląda na to, że wychodzę za mąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje aesculap :D

Śmiać mi się chce jak pomyślę, że 3 dni temu moim największym problemem było dokończenie pisania pracy magisterskiej, a dziś myślę o ślubie i wyjeździe na drugi koniec świata :) życie potrafi zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam

Podłączamy się pod temat.

Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość jeżeli temat się powtórzy.

Mianowicie moja partnerka złożyła wniosek w loterii gc 2018 i pytanie brzmi czy jeżeli ja wylosuja i ona już wyślę wniosek ds 260 a po tym wysłanym wniosku zawrzemy   związek małżeństwa to w jaki sposób może mnie podłączyć do swojej gc. Czy musi dzwonić do konsulatu i ich poinformować czy też wypełnia się jakiś dodatkowy formularz?

Bo wiemy już z forum że można zawrzeć związek malzenski tuż przed interview w konsulacie lecz jak to wygląda w zeczywistosci jak ich o tym poinformować gdyż nie chcemy przesuwać daty ślubu który będzie w czerwcu.

Pozdrawiam Lukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...