Skocz do zawartości

Wjazd Do Usa - Wiza B2


Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, ja mam US paszport, wiec odczucia mam, ze to troche bez sensu. Tym bardziej, ze przechodze przez bramke,urzednika i gdzies tam dalej po drodze stoi koles i zabiera te wydruki kioskowe. Nawet nie wiem czy na nie zerknal. W kolejce nadal musze swoje wystac :P No ale jest jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Andy... Please...

A co do kiosków. Bo to działa tak ze albo kiosk wypluwa kartkę ze "ok to go" albo z takim dużym X. Duży X oznacza serie pytań dodatkowych, właśnie od tego oficera. Działa to podobnie w przypadku obywateli, rezydentów i turystów z esta. Jedynie seria pytań dodatkowych jest rożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy... Please...

A co do kiosków. Bo to działa tak ze albo kiosk wypluwa kartkę ze "ok to go" albo z takim dużym X. Duży X oznacza serie pytań dodatkowych, właśnie od tego oficera. Działa to podobnie w przypadku obywateli, rezydentów i turystów z esta. Jedynie seria pytań dodatkowych jest rożna.

Jest dokładnie tak jak piszesz. "Visitors" (jak i Ci pierwszy raz wjezdzający przez ESTA) nie mogą korzystac z kiosków. Są one jednak ogromnym ułatwieniem zycia takze dla nich, jakoze zmniejszają kolejkę. Zwłaszcza jeśli leci się z linią amerykańską z kraju objętego ruchem bezwizowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. "Visitors" (jak i Ci pierwszy raz wjezdzający przez ESTA) nie mogą korzystac z kiosków. Są one jednak ogromnym ułatwieniem zycia takze dla nich, jakoze zmniejszają kolejkę. Zwłaszcza jeśli leci się z linią amerykańską z kraju objętego ruchem bezwizowym.

Ostatni raz na O'Hare pobawiłam się 10 min przy kiosku i potem tylko machnęłam wydrukiem smutnemu panu. Ponieważ miałam tylko (jak zawsze) jedynie bagaż podręczny, wyjście z lotniska zajęło mi 20 min. Leciałam z Londynu. Jak dla mnie super! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich,

mam wizę B2 i wylatuję do Stanów w czwartek.

To jak dobrze rozumiem, to po prostu wsiadam normalnie do samolotu - a potem na lotnisku w stanach wypełniam w "kiosku" formularz wjazdowy?

Przed wylotem mnie nic nie interesuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się tutaj podepnę, bo nie znalazłem tematu do mojego pytania.

Jak wygląda sprawa wjazdu do USA a ciąży? Słyszałem, że mogą zawrócić, co jest logiczne bo ludzie znajdują różne sposoby na legalizację pobytu ;) Dostaliśmy niespodziankę i w momencie planowanego wyjazdu będzie to 4-4,5 miesiąca. Teoretycznie da się urodzić przed końcem 6-miesięcznego pobytu, ale my tylko na 3 tygodnie. Czy urzędnik będzie pytał który miesiąc? Jakieś dokumenty chciał? Od razu zawróci?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...