Skocz do zawartości

Wyrobienie Prawa Jazdy Jako Turysta I Wynajęcie Samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

  1. Czy ktoś wie na pewno, że w jakimś konkretnym stanie można wyrobić prawo jazdy będąc w USA jako turysta (B1/B2)? Nie mam SSN, nie będę miał innego adresu w Stanach niż hotel/motel. Czytałem ten wątek ale to jakieś kombinacje z proof of address, udawanie że jest się rezydentem... Będę w Stanach legalnie i autentycznie celem mojej podróży jest turystyka.

    Wyrobienie prawka na miejscu to w zasadzie mój kaprys. Aspekt praktyczny jakiśtam też jest chociaż nie są to kluczowe sprawy. Nie mam prawka w Polsce i w sumie nie jest mi ono potrzebne. Na chwilę obecną planuję pobyt na dwa tygodnie ale niewykluczone, że będzie to trochę dłużej (np. miesiąc) zależy jak dogadam się w pracy z urlopem, mam cały z zeszłego roku do wybrania. Chciałbym przez część pobytu wynając samochód i zwiedzić kilka bardziej odległych atrakcji. W Polsce musiałbym wydać tyle kasy na prawko ile kosztuje przelot przez Atlantyk tylko po to żeby wykorzystać je kilka dni na urlopie. Jeśli może mnie to kosztować kilkadziesiąt dolarów na miejscu zamiast w kilkuset w Polsce to potencjalnie byłbym zainteresowany taką opcją.

  2. Czy wypożyczalnie samochodów wymagają może określonego stażu jako kierowca? Kiedyś taka plota obiła mi się o uszy, że niektóre firmy wymagają aby wypożyczający miał DL wydane co najmniej pół roku wcześniej, etc. Jeśli miałbym robić prawko w PL jednak bo punkt 1 wyżej nie wypali to się nie wyrobię z takim kilkumiesięcznym terminem, ergo muszę sobie plany urlopowe nakreślić bez użycia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...